Kayseri Haber / Gündem / Yaşlılıkta Gençlik Merkezi Projesi İçin Mekan Çalışmaları Başladı

Yaşlılıkta Gençlik Merkezi Projesi İçin Mekan Çalışmaları Başladı

Melikgazi Belediyesi ile Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ) Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi ortaklığıyla hazırlanmakta olan Yaşlılıkta Gençlik Merkezi projesi adına mekan çalışmalarına start verilmiş olduğu açıklanmış durumda.

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, 1989 yılında kurulmasına karşı yapılmış olan yatırım ve gerçekçi planlamalarla bugün örnek ve referans olarak gösterilmekte olan Melikgazi ilçesinin, bilimsel araştırma merkezi halini aldığını belirtti. Melikgazi Belediyesi ilçeye son derece bağlı bir belediye olmakla birlikte son zamanlarda ilçeyi çok yüksek hızda geliştirmeye devam etmektedir.

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarım Bölümüyle ortak bir şekilde proje için kolları sıvamış olduklarını aktaran Başkan Memduk Büyükkılıç,  sonuç olarak Melikgazi ilçesinin gerçekçi, bilimsel ve gelişime açık planlanması adına Üniversite – Belediye çalışması gerçekleştirecek olduklarını ve bu kapsamda gerçekçiliğini ve bilimselliğini bir kat daha artıracak olduklarını belirtti.

Kayseri, üniversiteleriyle eğitimin öncüsü ve merkezi olmuş durumdadır. Kayseri üzerinde şu anda Erciyes üniversitesi, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi ve Abdullah Gül Üniversitesi yer almaktadır. Bu üniversiteler sayesinde tarihte Makara-i Ulema (Bilginler Şehri) olarak bilinmekte olan Kayseri, eş zamanlı olarak bir bölge şehri olarak ön plana çıkmaktadır. NNYÜ ile ortak bir şekilde yapılmakta olan Yaşlılıkta Gençlik Merkezi çalışması kendi kendine yetebilen yaşlılar için tasarlanmıştır. Artı olarak tasarlanan bu projede tamamlama aşamasına geçilmiştir.

İlçenin Eğribucak semtinde 25.000 metrekare alan üzerinde proje çerçevesinde mekan çalışması yapılacaktır. Şu anda bu projenin uygulama aşamasına geçilecektir bunun için hazırlıklar devam etmektedir. Bu proje kapsamında da sonuçlar kitap halinde kamuoyuna sunulacaktır.

NNYÜ Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayşe Sağsöz ise; bu şekilde bir çalışmanın ilk defa yapılmakta olduğunu ve Melikgazi Belediyesiyle ortak bir şekilde yapılacağını, asıl amaçlarının yaşlıların ekonomik, sosyal ve kültürel açıdan yaşam kalitelerine artı katmak ve yaşlıları sosyal hayata kazandırmak olduklarını belirtti.

Bu proje sayesinde yaşlılar biraz daha mutlu olacak ve sosyal hayata açılma yolunda emin adımlarla ilerleyeceklerdir.

KayseriHaber

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir