Kayseri Haber / Gündem / Yaşlı Çifti Dolandıran Sahte Savcıya 8 Yıl Hapis!

Yaşlı Çifti Dolandıran Sahte Savcıya 8 Yıl Hapis!

Kayseri 1.Ağır Ceza Mahkemesi tarafından görülen dava neticesinde, tutuklu sanık M.B. (20), şikayetçi mağdur H.S. (75), şikayetçi mağdurun eşi H.S. (66) ve avukatlar hazır bir şekilde bulundu.

2 Aralık 2016 tarihinde ev telefonu aracılığıyla sanığın, kendilerine ulaştığını ifade eden 75 yaşında şikayetçi mağdur H.S., mahkemede, şikayetçi olduğu dolandırıcının kendisini “Savcı Orhan Arık” olarak tanıttığını belirtti. Ardından dolandırıcının FETÖ’ye karıştıklarını söylediğini ve yurt dışına para göndermiş olduklarını belirttiğini aktardı. Operasyon yapılacak diye de yine M.B’nin ekleme yaptığına değindi.

Artı olarak bankadaki tüm paraya el konulacağını ve evin etrafının çevrildiğinin de bilgisini verdiğini söyleyen H.S. Cep telefonunun olmadığını söylediğini ve bu sanığın kendisine bir telefon getirdiğini, bu telefon aracılığıyla iletişim kurulacak olduğunu söylediğini belirtti.

Bankadan 40.000 TL çekip eve geldiğini söyleyen H.S., Sanığın parayı aldığını ve ardından da polisi aradığını belirtti. Sanığın aynı gün polisler tarafından yakalandığını belirten H.S., eksik şeyin para olduğunu hatta paranın varlığının hiç olmadığını belirtti.

Zararının giderilmediğini belirten H.S., polisin kameralardan sanığı teşhis ettiğini, sanığın bu olduğunu aktardı. 66 Yaşındaki şikayetçi H.S’nin eşi, Eşini ev telefonuyla aradıkları, eşinin ise “Sen Karışma Bunlar Hükümet Adamı” dediğini belirtti. Nüfus cüzdanını kaybettiğini söyleyip, fotokopisni almışlar diyerek gittiğine değindi. Bankadan 40.000 TL para çektiğini ve ev içerisinde bu sanığa teslim ettiğini aktardı. Sanık M.B. suçlamayı reddetti ve kamerada ki şahsın kendisinin olmadığını iddia etti. Mahkeme heyeti yargılama sonucunda tutuklu sanık M.B.’ye “Nitelikli Dolandırıcılık” suçundan dolayı 8 yıl hapis cezası ve 80.000 TL adli para cezası verdi.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir