Kayseri Haber / Eğitim / Yahyalı’daki Başarılı Öğrenciler Tabletle Ödüllendirildi!

Yahyalı’daki Başarılı Öğrenciler Tabletle Ödüllendirildi!

Kayseri’nin Yahyalı İlçe sınırları dahilinde hayırsever iş adamı İsmail Korucu aracılığıyla 2017 – 2018 Eğitim – Öğretim yılının ilk döneminde başarılı olan öğrencilere tablet takdim edildi.

Hediye tabletler Yahyalı Belediyesi hizmet binasında düzenlenen küçük bir törenle öğrencilere verilirken, Törende konuşma yapan hayırsever işadamı İsmail Korucu, Öğrencilik döneminin ne olduğunu, hangi şartlarla geçtiğini en iyi bilen insanlardan biri olduğu için öğrencilere yardım ettiğini vurguladı. Kendilerini tebrik ettiklerini belirten Korucu, aynı zamanda bu tür ödüllerin çocukların motivasyon seviyelerini artırdığını ileterek, bunun kendi öğrencilerine ufak bir hediye olduğunu, sene sonunda ve gelecek yıllarda çok daha farklı hediyelerin var olacağını söyledi.

İlçenin iş adamlarından bunun devamını getirmelerini dilediğine değinen Korucu, Bu türden etkinliklerin Yahyalı’da olmasının çok sevindirici bir durum olduğunu da sözlerine ekledi.

Törende okullarında başarılı olan öğrencileri teker teker tebrik eden Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk’te, Çubuklu Mahallesi’nden işadamı İsmail Korucu’ya kendisinin şahsi olarak özellikle teşekkürlerini ilettiğini, ilçede okuyan 20 başarılı öğrenciye burs verdiklerini, aynı zamanda burs verdiği örğrenciler içinden en yüksek notu alan öğrencilere ise tablet hediye ettiğini belirtti.

Öğrencilerin eğitimin ilk yılında başarı gösterdiklerini, bu başarıyı 2.dönem de ve diğer yıllarda da devam ettirmelerini dilediğini belirtti. Kendilerinin Belediye olarak bu tarz teşvikleri her zaman yaptıklarını, ama iş adamlarının bu şekilde şeyler yapmasının çok manidar olduğunu dile getirdi.

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir