Kayseri Haber / Gündem / Yahyagazi Bilgi Evi Törenle Açıldı!

Yahyagazi Bilgi Evi Törenle Açıldı!

Açılış törenine Yahyalı Kaymakamı Mehmet Alper Çığ, Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Kafalı, İlçe Müftüsü Dursun Sarı, daire amirleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, meclis üyeleri, muhtarlar, öğretmen ve öğrenciler katılım gerçekleştirdi.

Törende selamla konuşma gerçekleştiren Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, çocukları için sokağın olumsuz etkilerinden koruyarak, güvenli ve kontrollü bir ortam çerçevesinde ders çalışmalarının gerekli olduğunu, kitap okumalarının gerekli olduğunu ve bununla birlikte boş vakitlerini en iyi ve en kapsamlı şekilde değerlendirmeleri için Yahyagazi Bilgi Evi’nin açılışını yaptıklarını belirtti.

Bilgi’nin paylaştıkça çoğalan büyük bir hazine olduğuna değinen Öztürk, Çocukların arkadaşlığı, dostluğu ve paylaşmayı buranın içerisinde öğrenecek olduğunu mutlulukla söylerken, yeni nesli, bilgili, özgüven sahibi, donanımlı ve gönül adamlı olarak yetiştirmenin kendilerinin en büyük görevi olduğunu belirtti. Çünkü yarınları onlara emanet edecek olduklarını belirtti.

Çocukları ilmi seven, okumayı seven, kitap dostu olarak yetiştirmenin çok büyük bir önem arz ettiğini aktaran Öztürk, Çünkü yarınları emanet edecek kişilerin çocukların olduğunu belirtti. Çocukları ilmi seven, okumayı seven, kitap dostu olarak yetiştirmenin çok büyük bir önem arz ettiğini defalarca kez belirtti.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir