Kayseri Haber / Ekonomi / Vergi Dairesi’nden, Talas Belediye Başkanı Palancıoğlu’na Ziyaret!

Vergi Dairesi’nden, Talas Belediye Başkanı Palancıoğlu’na Ziyaret!

Başkan Mustafa Palancıoğlu, vergi vermenin kutsal bir görev olduğunu aktarırken, Verginin, Türkiye’nin hedeflemiş olduğu büyüme kriterlerine ulaşma kapsamında çok büyük önem teşkil ettiğini ve verginin bu kapsamda çok önemli bir değer olduğunun da altını çizdi.

Vergi konusu üzerinde yapılan başarılı çalışmalar beraberinde son zamanlarda toplum üzerinde oluşan bilincin çok güzel şekilde ilerlediğini aktaran Günçavdı, Bu çerçevede tüm vatandaşların ve maliye teşkilatının Vergi Haftasını kutladı.

Vergi bilincinin toplumun bütün kesimleri tarafından algılanması ve vergi ödemelerinin eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesi amaçlanmakta olan Vergi Haftası’nın bu yıl 28.kez gerçekleştirildiğini aktaran Günçavdı, Başkan Mustafa Palancıoğlu’nun takımının yakasına Vergi Haftası konulu rozeti taktı. Artı olarak Palancıoğlu’na çiçek takdim etti.

Talas Belediyesi kapsamında 2014 yılında başlatılmış olan vergi taramayla birlikte vergi dışında kalmakta olan taşınmazların tespit edilmesi ve bu kapsamda doğru ve yerinde vergilendirme çalışmaları kapsamında toplam olarak 4.500.000. TL olan vergi geliri 2016 yılı içerisinde 10.000.000 TL’ye ulaştı.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir