Kayseri Haber / Gündem / Valilikten Son Dakika Uyarısı Geldi: Korkmayın!

Valilikten Son Dakika Uyarısı Geldi: Korkmayın!

Kayseri Valiliği’nden son dakika uyarısı yapıldı. Yapılan uyarı çerçevesinde vatandaşlara “korkmayın” uyarısında bulunuldu. Valilik aracılığıyla yapılan açıklama neticesinde, 06.03.2017 pazartesi günü 14:45 – 16:15 arasında 12. Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığı tarafından Kayseri hava sahasında uygulamalı olarak bir uçuş faaliyetinin yapılacağı belirtildi. Konunun vatandaşlar tarafından korku ve paniğe yol açmaması gerektirdiği belirtildi.

Aynı uyarı geçen yıl bu aylarda bir kez daha yapılmıştı. Halkın okumaması üzerine çıkan sesleri, patlama v.b. seslere uyarlayanlar olmuştu ve bu konuda söylentiler türemişti. Söylentilerin önüne geçmek adına Kayseri Valiliği, çıkan seslerden dolayı korkmamanız gerektiğini ve bir uçuş faaliyetinin gerçekleştirilecek olduğuna değindi.

Çıkan seslerden dolayı ortaya çıkan, bomba, tüp v.b. patladı gibi haberlere itibar etmemeniz gerekmektedir.

Kayseri Halkı özellikle 17 Aralık 2016 tarihinde Erciyes Üniversitesi yerleşkesinin Talas güzergahında yer alan giriş kapısının yakın bölümlerinde bomba yüklü bir otomobilin, saat 08:45’de halk otobüsünün yanında patlayıp, 14 kişinin şehit, 55 kişinin yaralandığı olaydan dolayı bu tip konular üzerinde çok hassas bir yaklaşım sürdürüyor.

Söz konusu saldırıda ilk 13 kişinin şehit haberi gelmişti ve ardından 1 kişinin daha hayatını kaybetmesiyle şehit sayısı 14’e çıkmıştı. Genelkurmay tarafından yapılan açıklamada ise, alçak ve kalleş bir şekilde düzenlenmiş olan saldırının lanetlendiğini ve saldırıda şehit olanlara Allah’tan rahmet diledikleri belirtilmişti.

Saldırıdan dolayı Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sağlık Bakanı Recep Akdağ ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki Kayseri’de ki yerini almışlardı.

 

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir