Kayseri Haber / Ekonomi / Vali Süleyman Kamçı, Sanayici ve İşadamlarıyla Bir Araya Geldi!

Vali Süleyman Kamçı, Sanayici ve İşadamlarıyla Bir Araya Geldi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan çağrının ardından işsizliğin azaltılması ve istihdamın artış göstermesi hedefiyle Vali Süleyman Kamçı, sanayici ve iş adamlarıyla bir araya geldi.

Ommer Otel’de yapılan toplantıya, Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, Melikgazi Kaymakamı Erkaya Yırık, Emniyet Müdürü İbrahim Kulular, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayraktar, Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, OSB başkanları ve sanayiciler katılım gerçekleştirdi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Kamçı, Cumhurbaşkanının iş hayatında iş imkanı konusunda başlatmış olduğu seferberlik talimatlarına ilişkin olarak bir hafta önce ilgili kurum ve kuruluşlarla toplantı yapmış olduklarını kaydetti.

Dünya ekonomisinin kırılgan yapısının bütün ülkeleri etkisi dahiline aldığı gibi, Türkiye’de de etkisini gösterdiğini belirten Kamçı, küresel anlamda olan etkilerin, ülke ekonomisi üzerinde en düşük miktarda etki yaratması için imalat sanayisinin büyük gelişim yaşaması gerektiğinin altını çizdi.

13 küçük sanayi sitesi çerçevesinde aktif olarak bulunan ortalama 8.000 adet işyerinde toplam 36.000 kişiye istihdam imkanı verildiğini aktaran Kamçı, Kayseri’de toplam 3 organize bölgesinde işlevlerine devam eden 1.134 firmada 64.500 kişinin iş imkanı bulduğunun da altını çizdi. Kayseri’nin sahip olduğu alt yapısıyla birlikte Kayseri’ye sahip çıkma, kol kanat germe noktasında, herkesin üzerine düşen görevi yapması gerektiğini, bu görevi yaparken ise işbirliği içerisinde hareket edilecek olduğunu belirtti. Aynı zamanda Kayseri’nin istihdam seferberliği kapsamında 1.sıraya çıkacağına son derece inanıp güvendiğini aktardı.

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir