Kayseri Haber / Gündem / Vali Kamçı, Şehit Mahmut Yıldırım’ın Mevlidine Katılım Gerçekleştirdi!

Vali Kamçı, Şehit Mahmut Yıldırım’ın Mevlidine Katılım Gerçekleştirdi!

Vali Süleyman Kamçı, Şehit Jandarma Uzman Çavuş Mahmut Yıldırım’ın Talas ilçesi sınırlarında bulunmakta olan Yenidoğan Mahallesindeki baba ocağında okutulan Mevlid-i Şerif’e katılım gerçekleştirdi.

Kayseri Milletvekilleri İsmail Tamer ve İsmail Emrah Karayel, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ercan Teke, 12.Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanı Tuğgeneral Selçuk Aygün, üyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları ile bir araya gelerek şehit evine ulaşan Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, şehit ailesi başta olmak üzere, şehit yakınlarına ve mahalle sakinlerinin tamamına baş sağlığını bir kez daha diledi.

Vali Kamçı, devlet olarak her zaman şehitlerin emaneti olan ailelerinin yanında olacaklarını, koruyacaklarını, kolluyacaklarını, her türlü desteği sağlayacak olduklarını vurgulayarak, Şehid Mahmut Yıldırım’a bir kez daha Allah’tan rahmet, ailesi ve yakınlarına sabır diledi. Şehidin emanetlerine sahip çıkmak ve onun mezarda rahat uyumasını sağlamanın kendilerinin öncelikli görevi olduğunu belirtti.

Vali Kamçı, Mahmut Yıldırım gibi yiğit vatan evlatlarının, asla unutulmayacağını, Mahmut’un artık tüm milletin bir evladı olduğuna değindi. Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan mevlit programı neticesinde dualar okundu. Jandarma Uzman Çavuş Mahmut Yıldırım, Mardin – Diyarbakır karayoluna teröristler tarafından yerleştirilen el yapımı patlayıcının (EYP) infilak etmesinin sonucunda şehitlik mertebesine ulaşmıştı.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir