Kayseri Haber / Gündem / Vali Kamçı, Polisin Huzur ve İstikrarın Teminatı Olmaya Devam Edeceğinin Altını Çizdi.

Vali Kamçı, Polisin Huzur ve İstikrarın Teminatı Olmaya Devam Edeceğinin Altını Çizdi.

Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, 10 Nisan Polis Günü sebebiyle bir mesaj yayınladı. Vali Kamçı, Toplumsal huzurun sağlanması adına çok büyük bir emek ve özveriyle çalışmakta olan Türk Polis Teşkilatının 172. Kuruluş Yıldönümü’nü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşamakta olduklarına değindi.

Demokrasının devamlılığı, özgürlüklerin koruma altına alınması ve adaletin sağlanmasının sadece huzur ve istikrar ortamında devam edebilecek olduğunu kaydeden Kaçı, Polislerin bu şuurla görevlerini adalet, eşitlik, sabır ve hoşgörü kapsamında gece gündüz demeden yerine getirme çabasında olduklarını belirtti.

Gücünü yasalardan ve halktan toplamakta olan polisler için, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Herkesin polisinin kendi vicdanı olduğunun, fakat polisin vicdanı olmayanların karşısında olduğuna dair söylemiş olduğu sözünde belirttiği gibi, toplumsal huzur ve istikrarın teminatı olmaya devam edeceğini kaydetti.

Devletin öncelikli görevinin, vatandaşların huzur ve güven içerisinde yaşamlarını devam ettirmelerini sağlamak olduğunu belirten Kamçı, Huzurlu, ekonomik kalkınmasını tamamlamış ve refah içerisinde yaşamak için güvenliği sağlamanın şart olduğunu kaydetti. İş bu gerçek kapsamında yapılan hareket beraberinde, Emniyet Teşkilatının, her gün değişmekte ve gelişmekte olan şartlara uygun bir şekilde vatandaşlara iç güvenlik hizmetini iyileştirerek sunma çabasında olduğunun altını çizdi.

Bu duygu ve düşünceler beraberinde vatanın bölünmez bütünlüğü, kardeşlik duygusu, huzur ve esenlik için, en değerli olan madde canlarını bile feda etmekten çekinmeyen aziz şehirleri rahmetle ve minnetle, kahraman gazileri şükranla andığını, hala görevi başında olan polislere, özverili bir şekilde yürütmekte oldukları görevinden dolayı teşekkürlerini sunduğunu, aileleri ve sevdikleriyle beraber sağlıklı ve huzur dolu günler dilediğini belirtti.

İlginizi Çekebilir

Bildirt Web Push Notification ile Türkiye’de Sektörde İlk Oldu!

Web site ve uygulama sahiplerini yakından ilgilendiren bir konu olan Push notification sistemiyle ilgili, Bildirt'ten harika bir adım geldi. Bildirt kurucusu Murat Say hem konuyla ilgili, hem de Bildirt'le ilgili açıklamalar yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir