Kayseri Haber / Gündem / Vali Kamçı, Kamu Kurumlarına Ziyaret Düzenledi!

Vali Kamçı, Kamu Kurumlarına Ziyaret Düzenledi!

Ziyaretler çerçevesinde ilk olarak İl Defterdarlığına ziyaret düzenleyen Vali Kamçı, İl Defterdarı Aytül Alan ve birim müdürleri aracılığıyla kapıda karşılandı. İl Defterdarı Aytül Alan tarafından bizzat kurum çalışmalarına yönelik bilgi aktarımı alan Vali Kamçı, devlet tarafından vatandaşa sunulmakta olan hizmetlerin en kapsamlı şekilde yapılabilmesi için mutlaka finansal ve mali bir güç barındırması gerektiğini açıklayarak, Kayseri üzerinde olan vergi kayıp ve kaçağının en düşük miktara düşürülmesi ve herkesin vergisini düzenli bir şekilde ödemesini sağlamak amacıyla çalışmalara çok büyük özen gösterildiği ve dikkat edildiğini altını çizdi.

Programın devamında Vali Kamçı, Vergi Dairesi Başkanlığına geçti ve Daire Başkanı Ahmet Günçavdı’yı makamında ziyaret etti. Vergi Dairesi Başkanı Günçavdı ve birim müdürleri tarafından karşılanan Kamçı, kurum faaliyetlerine yönelik bilgi aldı. Anayasal bir yükümlülük ve sorumluluk olarak ön plana çıkan verginin, en önemli vatandaşlık görevleri arasında yer geldiğine değindi.

Ülkenin kalkınması ve gelişmesi beraberinde vatandaşlara çağdaş bir anlayış kapsamında kaliteli hizmet sağlanması için vergilerin olmazsa olmaz olduğunu aktaran Kamçı, yeni yapılan Vergi Dairesi Başkanlığı binasını da gezerek işlem yaptıran vatandaşlarla diyalog kurup sohbet etti.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir