Kayseri Haber / Gündem / Vali Kamçı, Engellilerin Yanında Olma Gayreti İçerisinde Olduklarını Belirtti!

Vali Kamçı, Engellilerin Yanında Olma Gayreti İçerisinde Olduklarını Belirtti!

Kayseri Valiliği Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü aracılığıyla özel bir tesiste düzenlenen ve gerçekleştirilen organizasyonya, Vali Kamçı ve eşi Ayşe Kamçı, Kayseri Milletvekili Hülya Nergis, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Nevzat Özer ile kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri, engelli çocukların aileleri ve öğretmenleri katılımlarını gerçekleştirdi.

Vali Kamçı, Engelliler Haftası programında gerçekleştirmiş olduğu konuşmasında, toplumun içerisinde çok önemli sayıda engellinin yer aldığını, bu söz konusu engelli vatandaşların çalışma hayatı, eğitim, sağlık, istihdam haklarına ait tüm hizmetleri sunduklarını aktardı.

Son yıllarda engelliler için yapılan çalışmaların ve çıkarılan yasaların, bu yasalarla birlikte uygulama çerçevesine alınan bakım ve rehabilitasyon hizmetleri, evde bakım hizmetleri, danışmanlık ve destek hizmetlerinin, Kayseri’de çok yoğun bir şekilde atlanmadan devam ettirildiğini ileten Vali Kamçı, Engelli vatandaşların sosyal yaşama aktif bir şekilde girebilme konusundaki sıkıntılarını tamamen yok etmeye ve tüm engelli vatandaşlara verilen kamusal hizmetlerden sorunsuz bir şekilde yararlanabilme fırsatlarına ilişkin çalışmalarla bir gün değil her gün engellilerinin yanında olmanın gayreti ve çabası içerisinde olduklarının altını çizdi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Nevzat Özer ise, bu program için çok uzun zamandır hazırlandıklarını ileterek, bu heyecana ortak olarak sahip çıkan başta Vali Kamçı ve eşi Ayşe Kamçı olmak üzere tüm katılımcılara teşekkürlerini ilettiler.

İlginizi Çekebilir

Bildirt Web Push Notification ile Türkiye’de Sektörde İlk Oldu!

Web site ve uygulama sahiplerini yakından ilgilendiren bir konu olan Push notification sistemiyle ilgili, Bildirt'ten harika bir adım geldi. Bildirt kurucusu Murat Say hem konuyla ilgili, hem de Bildirt'le ilgili açıklamalar yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir