Kayseri Haber / Gündem / Uyuşturucu Tacirini HTS Kayıtları Yaktı!

Uyuşturucu Tacirini HTS Kayıtları Yaktı!

Kayseri’nin Develi ilçesi sınırlarında “Uyuşturucu Madde Ticareti Yapma” suçlamasıyla tutuksuz olarak yargılanan sanık, mahkemede olay günü Kayseri şehir merkezinde bulunduğu yönünde ifade verdi. Mahkeme HTS Kayıtlarında, sanığın Develi’de bulunduğunun tespitini yapınca, sanığa 8 yıl 4 ay hapis cezası verdi ve tutuklanması talebinde bulundu.

21 Ocak 2017 tarihinde Develi’de polis ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda araçta ve üzerlerinde yapılan arama sonucunda 23 gram esrar maddesiyle birlikte yakalanan S.K. ile Ş.K çıkarıldıkları mahkeme tarafından adli kontrol şartı koyularak serbest bırakıldılar.

Kayseri 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde işlenen davada tutuksuz sanık Ş.K. ve avukatı hazır olarak bulunurken, diğer tutuksuz sanık S.K. duruşmaya katılmadı.

Tutuksuz sanık Ş.K, olayın var olduğu gün Develi ilçesinde bulunmadığını ve Kayseri şehir merkezinde olduğunu aktardı. Mahkeme, Telekomünakasyon İletişim Başkanlığı (TİB)’ndan HTS Raporu/Dökümü (Historical Traffic Search) kayıtlarını istedi.

Mahkeme başkanı, HTS Kayıtlarında sanıkların Develi ilçesi sınırlarından ayrılmadıklarını, gün boyunca Develi’de görüldüklerini söylemesinin üzerine sanık Ş.K. diyecek bir şeyinin olmadığını belirtti.

Mahkeme heyeti yapılan yargılama sonucunda tutuksuz yargılanan Ş.K ve S.K.ya uyuşturucu madde ticareti yapma suçundan ayrı ayrı 8’er yıl 4’er ay hapis cezası verdi. Ş.K. polis ekipleri tarafından duruşmada kelepçe takılarak cezaevine sevk edilirken, duruşmaya katılmayan diğer tutuksuz sanık S.K.’nin ise yakalanması için çalışmalara başladı.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir