Kayseri Haber / Gündem / Uyuşturucu Operasyonu Kapsamında 3 Kişi Tutuklandı!

Uyuşturucu Operasyonu Kapsamında 3 Kişi Tutuklandı!

Kayseri’de polis ekiplerinin bundan 3 gün önce uyuşturucu satıcılarına ilişkin olarak yapmış olduğu operasyon kapsamında gözaltına alınıp sonrasında da mahkemeye sevki yapılan 8 kişiden 5’i serbest bırakılırken, 3’ü tutuklandı.

Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bundan 3 gün önce uyuşturucu satıcılarına ve şebeke yöneticilerine ilişkin bir Şafak operasyonu gerçekleştirdi.

Melikgazi İlçesi Battalgazi Mahallesi ve Belsin Taha Carım Bulvarı üzerinde toplam olarak 24 adrese 250 adet polisle eş zamanlı operasyon başlatıldı. Evleri zerresine kadar aranmış olan söz konusu şüphelilerin evinden bol miktarda esrar, metamfetamin ve eroin kendini gösterdi. Artı olarak ele geçirilenler arasında ruhsatsız tabanca da bulunmaktaydı. Operasyon kapsamında gözaltı sayısı 27’yi bulmuştu. Şüpheliler’den 8 tanesi polis sorgusunun ardından adliyeye gönderildi geri kalan 19’u ise serbest bırakıldı.

Mahkeme karşısına çıkan 8 kişiden de 3 kişi (Ferhat Ört, Nesli Adıgüzel ve Taner Seyhan) tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Olay kapsamında ele geçirilenler kamuoyu ile paylaşıldı. Toplam 3 gram metamfetamin, 50 gram bonzai, 65 gram eroin, 1 tane ecstacy uyuşturucu hap, hassas terazi, 3 uyuşturucu kullanmak için aparat, aliminyum folyo, 98 farklı uyuşturucu paketlemesi adına poşet, 3 G3 Piyade Tüfeği mermisi, 2 tane kurusıkıdan çevrilmiş ruhsatsız silah, 7 ruhsatsız av tüfeği, 5 adet bıçak, 3 adet sallama adı verilmekte olan bıçak,1 adet kurusıkı tabanca, 69 adet fişek ve 49 adet av tüfeği fişeğine el konuldu.

“Ben, milletvekili miyim, beni ne çekiyorsunuz?”

Olay ilk gerçekleştiği sıralar, olay yerinde bulunan gazetecilere şüphelilerden biri yöneldi ve “Ben, milletvekili miyim, beni ne çekiyorsunuz?” dedi.

 

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir