Kayseri Haber / Eğitim / Uluslararası Tiyatro Festivali’nin 12.’si 2 Mayıs’ta Başlıyor!

Uluslararası Tiyatro Festivali’nin 12.’si 2 Mayıs’ta Başlıyor!

Tiyatro Festivaline 2017 yılı içerisinde toplam olarak 28 okul katılım gerçekleştirecek.

Büyükşehir Belediyesi’nin Uluslararası Liselerarası Tiyatro Fesitvali’nin 12.si 2 Mayıs Salı günü tüm okulların katılım gerçekleştirmesiyle yapılacak olan kortejle birlikte start alacak. 2-20 Mayıs tarihleri arasında yapılacak olan festivale yurt dışından Kıbrıs, Azerbaycan, Gürcistan ve Bosna Hersek’ten toplam olarak 8 ekip katılım gerçekleştirecek.

Kayseri’nin yanında aynı zamanda Ankara, İzmir, İstanbul, Konya, Eskişehir ve Ordu ile yurt dışından toplam olarak 28 okulun katılım gerçekleştireceği festival boyunca Şehir Tiyatrosu’nda her gün kesintisiz olarak 14.00 ve 20.00 saatlerinde olmak üzere 2 farklı oyun sahnelenecek. Festival 20 Mayıs tarihinde yapılacak olan ödül töreniyle sona erecek.

Büyükşehir Belediyesi’nin Uluslararası Liselerarası Tiyatro Festivali’ne günümüze kadar 11 yıl toplamında 313 okul katılım gerçekleştirdi. Festival dahilinde yapılan oyunları ise izleyen kişi sayısı 11 yılda yaklaşık 250.000 olarak bildirildi. Festivalde yaklaşık olarak görev alan oyuncu ve teknik ekip sayısı ise 5.000 olarak aktarıldı.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir