Kayseri Haber / Kayseri / Uluslararası Öğrencilerden, Palancıoğlu’na Ziyaret!

Uluslararası Öğrencilerden, Palancıoğlu’na Ziyaret!

Yapılan maçların birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularını birleştirdiğinin altını çizen Palancıoğlu, Uluslararası öğrenciler dünya kupası adı altında 2016 yılında ilk kez bir organizasyon düzenlediklerinii, şuan bu organizasyonun onun devamı olduğunun altını çizdi. Kayseri Medeniyetin Burçları Derneği’nin liderliğinde, Talas Belediyesi, ERÜ ve Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından verilen desteklerle bu söz konusu turnuva düzenlenmekte.

2016 yılında galip olan takım Burkina Faso olarak gün yüzüne çıkmıştı. Bu maçlar aracılığıyla birlik ve beraberlik duyguları pekişiyor. Bu sene içerisinde kardeşlik ve dostluk duyguları barındırarak bir müsabaka daha geçirilmesini, kendilerinin de belediye olarak bunu sonuna kadar destekleyeceklerini açıklayan Palancıoğlu, Sporculara oynayacakları turnuvalarda, giyecekleri formaları da takdim ettiklerini belirttikten sonra, genç sporculara okul ve spor hayatında şans diledi.

Uluslararası Öğrenciler Dünya Kupası adlı organizasyona vermiş oldukları desteklerden dolayı Başkan Mustafa Palancıoğlu’na büyük teşekkürlerini sunan Medeniyetin Burçları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dursun, söz konusu dernekleri tarafından yapılan turnuvanın hafta sonu başladığını belirtti.

Turnuvaya katılım gösteren ülkeler şu şekilde: Gine, Tayland, Gana, Afganistan, Bangladeş, Afrika Karması-1, Kazakistan, Etiyopya, Kırgızistan, Pakistan, Filistin, Kafkasya, Ruanda, Tanzanya, Azerbaycan, Uganda, Moğolistan, Endonezya, Türkiye, Burkina Faso, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Balkanlar, Irak, Somali, Çad, Mali, Türkmenistan, Afrika Karması-2, Togo, Yemen, Cezayir Suriye

İlk karşılaşma ise 25 Mart Cumartesi günü Kayseri Atatürk Spor Kompleksi Dış Saha’da 14:30 saatinde Cezayir ve Suriye arasında oynanacak.

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir