Kayseri Haber / Gündem / Uluslararası Kaçakçılık Çetesi, Polisin Evsiz Gibi Davranmasıyla, Banklarda Sabahlamasıyla Çökertildi!

Uluslararası Kaçakçılık Çetesi, Polisin Evsiz Gibi Davranmasıyla, Banklarda Sabahlamasıyla Çökertildi!

Kaçak sigara, kaçak akaryakıt ve göçmen kaçakçılığının organizasyonunu yaptıkları belirlenen çetenin 18 yöneticisinin tutuklandığı dev operasyonda, çeteyi yöneten bireyler arasında, polislikten, gümrükten ve askeriyeden atılan kamu görevlilileriyle uluslararası bir içki firmasının eski genel müdürünün de boy gösterdiği öğrenildi. Çetenin Suriye ve Irak sınırından geçirdiği kaçak sigaralar için PKK’ya para ödediği de iddia ediliyor.

İstanbul Kaçakçılık Şube Müdürlüğü ekipleri, geçtiğimiz Mayıs ayında alınan gizli bir bilgiyle birlikte Sarıyer’de çaycı, simitçi, sokak satıcısı gibi rollere girerek Sarıyer sahilinde takip işlemlerini başlattı. Bazı polisler ise yine Sarıyer civarında evsiz bireyler gibi davranarak, banklarda, sokaklarda uyudu.

Polis helikopterleri ise 2 hafta boyunca havadan gizli tarama gerçekleştirerek, yer tespiti yaptı. Teknik takip sonucunda bir tekneye yapılan baskın sonucunda toplam 500.000’den fazla sigara paketine el koyuldu.

İddiaya göre, milyonlarca liralık kaçakçılığın ana yönetici, işçi emeklisi Erdal B. idi. Erdal B’nin altında ise Cüneyt D., Ali S. ve ordudan atılan eski Astsubay Yakup I. yer alıyordu. Suç örgütünün bünyesinde yine kamu görevliliğinden atılan 3 isim yer alırken, Gümrükten atılan İbrahim Ö., polislikten atılan Çetin D.’de söz konusu organizasyonda yer alıyordu. Yakalanan isimler arasında ise en dikkat çekeni, uluslararası bir alkol firmasının eski yönetici olarak ön plana çıkıyor.

 

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir