Kayseri Haber / Eğitim / Uğur Okulları, Anadolu Rüyası Projesiyle Kaybolmaya Yüz Tutmuş İzlere Işık Tuttu!

Uğur Okulları, Anadolu Rüyası Projesiyle Kaybolmaya Yüz Tutmuş İzlere Işık Tuttu!

Kültürel mirasın nesilden nesile doğru doğru bir şekilde aktarılması ve değerlerin tamamen korunmasını hedefleyen Anadolu Rüyası, Türkiye’nin kültürel zenginliklerini eşi benzeri bulunmayan bir gösteriyle birlikte sahneye taşıdı.

İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Ordu, Giresun ve Yalova şehirlerinde, okul öncesinden üniversiteye kadar tüm kademelerde öğrenim faaliyetlerine devam eden 200 kişiden fazla öğrencinin emekleriyle birlikte hazırlanan Anadolu Rüyası projesinde, Milli Mücadele Dönemi’nin “Kaybolan Tarih Kahramanları” ön plana koyuldu.

Genel Sanat Yönetmenliğini Okan Gürbüz’ün üstlendiği gösterinin ilk perdesinde, Milli Mücadele zamanlarında Mustafa Kemal Paşa’nın daveti veya kendi vatanseverliğiyle yurt müdafaası için görev alan Ege’den Yörük Ali Efe, Karadeniz’den Topal Osman Ağa, Balkanlar’dan Yahya Kaptan, Gaziantep’ten Karayılan ve Bursa’dan Erzurumlu Kara Fatma’nın hikayeleri sahnede oynandı.

Milli Mücadele Zaferi’nin kazanılması ve Cumhuriyetin Kuruşu ile devamlılığını gösteren gösteri, izleyicilere çok unutulmaz ve duygu dolu bir gece yaşatmıştı. Proje ekibi ve projede emeği geçen tüm kişi ve kurumlara plaket takdim edildi ve ardından gösteri sonlandı.

Bau Global Başkanı Enver Yücel, Uğur Okulları Genel Müdürü Nevzat Kulaberoğlu, okul akademik kadrosu ve yöneticileri, veli ve öğrencilerin izleyici olarak kendilerini gösterdiği gecede, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Başkanlığı ve çok sayıda farklı üniversitenin halk oyunları duayenleri katılımlarıyla desteklerini verdi.

İlginizi Çekebilir

Rektöre Batmaz soruşturması

Erciyes Üniversitesi Rektörü Muhammet Güven ve yardımcısı Murat Doğan hakkında "FETÖ üyesi olmak" suçundan soruşturma başlatıldı. Dosyada, Güven'in FETÖ'nün sivil imamlarından Kemal Batmaz'ın ağabeyi Şakir Batmaz sayesinde rektörlüğe seçildiği bilgisi yer aldı. Seçim süreciyle ilgili tanık ifadeleri de dosyaya girdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir