Kayseri Haber / Asayiş / Uçakta Patlayan Kulaklık, Yüzünü Yaktı!

Uçakta Patlayan Kulaklık, Yüzünü Yaktı!

AAP haber ajansına göre Çin’den Avustrealya’ya giden bir kadının Beats kulaklıkları uçuş esnasında aniden alev alarak yüzünde patladı. Şubat ayında meydana geldiği ileri sürülen olayda, 2014 yılı içerisinde Apple’ın satın aldığı şirketin kulaklıkları Beats’te kulaklıklardaki desteklenmeyen pilleri sorumlu olarak tuttu.

Kulaklığı uçuş esnasında uyuduğu sırada aniden alev alıp patlayan kadının avukatı, Apple yetkilerinin olayın yan sanayi ve orijinal olarak bulunmayan AAA sınıfı piller yüzünden meydana geldiği yönünde dava açmış.

Apple sözcüsünün kadının avukatına verdiği demeçte ise, şirketin olayla ilgili soruşturmada patlamadan firmanın değil, 3. parti pilin sorumlu tuttuğu bilgisine ulaşıldı.

Avustralya Taşımacılık Emniyet Bürosu tarafından yayınlanan Mart raporuna göre, adı gizli kalan mağdur kadın, diğer yolcular tarafından duyulan patlamayla ilgili şu ifadeleri kullandı : ” “yüzümü diğer tarafa dönerken bir yanma hissettim ve kulaklıkları yere attım. Uçuş görevlileri yanan cihazın üstüne su dökerek söndürdü”.”

Ancak daha ilginç olan konu ise, Apple’ın Beats marka kullaklık modelleri arasında mevcut olarak AAA sınıfı kullanan herhangi bir ürün mevcut değil. Bu sebepten, bu kulaklıklar Apple’ın şirketi almadan önce ürettiği kulaklıklar olabilir.

İlginizi Çekebilir

6 Kişinin Hayatını Kaybettiği Kazada Kaçan Araç Bulundu!

Kayseri'de meydana gelen ve aynı aileden 6 kişinin hayata gözlerini yumduğu kazaya sebebiyet veren 38 KY plakalı, beyaz renkteki araç bir binanın otoparkında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir