Kayseri Haber / Gündem / Türkiye’ye Örnek Olacak Karakol Binaları Yapılıyor!

Türkiye’ye Örnek Olacak Karakol Binaları Yapılıyor!

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin çok kısa vade içerisinde emniyete yönelik yapacak olduğu karakol binaları, Türkiye’de ihtiyacı olan illerde de yapılacak. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, binaların projesine hayran kaldığı ve diğer şehirlerde bu projenin uygulanması için çalışma yapılmasının gerektiğinin talimatını verdi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Emniyet Müdürlüğü’nün ihtiyaç duyduğu karakol binalarını yapmak üzerek ollarını sıvadı. 2017 yılı projelerinin içerisinde bulunan 2 adet karakol binasının projesi örnek bir proje olarak kendini gösteriyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan bina projelerini çok beğendiği ve diğer şehirlerde bunun uygulanması adına çalışma başlatılması gerektiğini aktardı.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, yalnızca belediyeye tesis yapmadıklarını, imkanlar kapsamında istek ve talep olduğunda diğer kurumlar için de bina projeleri yapmakta olduklarını aktardı. Bu kapsamda, özgün, şık binalar tasarlamış olduklarını aktaran Çelik, Türkiye üzerinde eşsiz bir proje yaptıklarını aktarırırken, Emniyet’in ihtiyacı olan 2 adet karakol binasının bu proje olduğunu belirtti.

Eskişehir Bağları ve Belsin’de inşa edilecek olan karakol binaları, çok şık bir şekilde kendini gösterecek. Binalar tamamlandıktan sonra emniyete teslim edilecek. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Kayseri’ye bir süre önce gelmişti ve bu proje takdim edilmişti. Aynı zamanda proje Soylu’ya çok ayrıntılı bir şekilde anlatılmıştı

Bina tasarımlarını ve proje detaylarını inceleyen Soylu’nun bu projeleri çok beğendiğini aktaran Çelik, Diğer şehirlerde projenin uygulanması için talimat verdiğini açıkladı.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir