Kayseri Haber / Kayseri / Türkiye, Kar Voleybolu İle İlk Defa Erciyes’te Tanıştı!

Türkiye, Kar Voleybolu İle İlk Defa Erciyes’te Tanıştı!

Dünya Snowboard Kupası, Türkiye’nin ilk dağ bisikleti iniş yarışmaları tarzında organizasyonlarla birlikte kış ve dağ sporlarında her şeyin ilki halini almış olan Erciyesi, bir ilk altına daha imza attı.

Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) aracılığıyla Türkiye’de ilk defa yapılmış olan Kar Voleybolu Avrupa Turu’nun ilk etabı Erciyes Kayak Merkezi’nde düzenlendi. Erciyes, 46 takımın katılım gerçekleştirdiği Kar Voleybolu Avrupa Turu’nun ilk etabının iki gün devam eden müsabakalar sonucunda Erkeklerde birinciliği Murat Giginoğlu ve Sefa Uğurlu, ikinciliği Hasan Hüseyin Mermer ve Ali Osman Nurettin, üçüncülüğü ise Emir Kavuzlu ve Kemal Şah elde etti.

Bayanlar kapsamında ise 1. olanlar, Romanya’dan Adriana Maria Matei ve Beata Vada, 2.olanlar Türkiye’den Esra Betül Çetin ve Merve Nezir, 3.olanlar ise Slovakya’dan Slivia Poszmikova ve Eve Elekova oldu.

Turnuva ardından derece yapan sporculara madalya ve kupalarını Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, AKP Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, AKP Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik ve Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ elleriyle takdim etti.

TVF Aynı zamanda organizasyona vermiş olduğu desteklerden ötürü Mustafa Çelik’e bir plaket takdim etti. Bu kadar kapsamlı bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan çok büyük onur ve gurur duyduklarını aktaran Çelik, önümüzdeki hafta Dünya Snowboard Kupası’nın da Kayseri’de yapılacak olduğunu belirtti. Bu şekilde güzellikte tesisler olunca uluslararası organizasyonların yapılabilir hale geldiğinin altını çizdi.

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir