Kayseri Haber / Gündem / Türkiye Kamu-Üniversitesi-Sanayi El Birliği Toplantısı AGÜ’de Gerçekleştirildi!

Türkiye Kamu-Üniversitesi-Sanayi El Birliği Toplantısı AGÜ’de Gerçekleştirildi!

Toplantı, Vali Yardımcısı Mehmet Emin Avcı önderliğinde, Sümer Kampüsü Seminer Salonunda yapıldı. Toplantıda konuşma yapan Vali Yardımcısı Mehmet Emin Avcı, markalaşma çalışmalarına çok büyük bir önem verilmesinin gerekli olduğunu aktardı.

Finlandiya ve Kore’den marka örneklerinin altını çizen Emin Avcı, ülkenin çok çeşitli ve kapsamlı alanlarında markalara olan ihtiyaç seviyesinin çok fazla olduğunu belirtti. Avcı, Finlandiya’nın nasıl bir markayla adından söz ettirip, dünyaca tanındıysa, Samsun markası’nın koreyi uçuruşa geçirmesiyle, Türkiye’yi de aynen bu şekilde birkaç marka ve firmayla patlatacak olduklarının altını çizdi.

Her alanda rekabetin kesinlikle olması gerektiğini aktaran Avcı, hiç olmazsa 3-5 dal üzerinde lider olup, ilk sıraya yerleşme amaçlarının olduğunu aktardı. Atatürk’ün deediği Türk milletinin hedefi olan muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmak için, ellerinde bu kapsamda bir marka ihtiyacının olduğunu belirtti.

AGÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İrfan Alan’da AGÜ’nün vizyon ve misyonlarına yönelik bir sunum gerçekleştirdi. Üniversite ve sanayi iş birliğine çok büyük ölçekte önem vermekte olduklarını aktaran Alan, bu çerçeve dahilinde somut çalışmalar için kollarını sıvamış olduklarını aktardı. Üniversite – Sanayi işbirliği konusunda somut adımlarla ilerlenilmesi gerektiğinin altını çizen Alan, AGÜ’de bazı bölümlerin, derslerini çeşitli işbirlikleriyle sanayide yer alan bazı  firmalarda yapmakta olduğuna değindi.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir