Kayseri Haber / Eğitim / Türkiye 3.’sü Anadolu İmam Hatip Lisesi!

Türkiye 3.’sü Anadolu İmam Hatip Lisesi!

Mardin Artuk Anadolu İHL, Arapça Münazara Yarışması çerçevesinde Türkiye’de 3. olarak ön plana çıktı.

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretmeni Genel Müdürlüğü aracılığıyla, Arapça Öğretimini Geliştirme Projeleri çerçevesinde düzenlenen Arapça Münazara Yarışması’nın Türkiye finali İstanbul’da gerçekleştirildi. Mardin’i temsil etmekle yükümlü yarışmada boy gösteren Artuklu Anadolu İmam Hatip Lisesi, büyük bir başarı altına imza atarak Türkiye’de 3. oldu.

Artuklu Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Şeyhmus Ağırakça, ilk defa yarışmaya katılmalarına karşın bu şekilde bir başarı altına imza atmalarının kendilerini çok büyük ölçüde mutlu ettiğini aktardı. Ağırakça, elde edilen bu önemli derecenin imam hatip okulları adına şeref ve onur duyulması gereken bir başarı olduğunu, Gelecek yıl çok daha iyi başarı hedeflenerek, okulun ve Mardin’in adını duyurmayı Allah’tan diledi.

Öğrencilerin çok iyi bir şekilde hazırlandıklarını, 5-6 ayda hepsinin Fasih Arapçayı çok güzel bir şekilde öğrendiğini, anlık olarak tüm öğrencilerin çok iyi bir şekilde okuma, anlama ve konuşma konularında hiçbir sıkıntılarının bulunmadığını belirtti. Bu başarının, Mardin’in, Okulun, İmam Hatip Okulları’nın açısından çok olumlu ve umut verici olduğuna değinen Ağırakça, öğrencilerden duydukları memnuniyetin çok fazla olduğunu dile getirdi.

Münazara yarışması katılan öğrenciler arasında yer alan Yasemin Işıker, elde ettikleri bu başarıdan dolayı mutluluklarını iletirken, çok kısa zaman içerisinde çok güzel bir yol kat ettiklerini ve bundan dolayı mutluluğunun tavan noktasında olduğunu vurguladı. Kendilerini eğiten öğretmenlerine çok teşekkür ettiklerini belirtti.

İlginizi Çekebilir

Rektöre Batmaz soruşturması

Erciyes Üniversitesi Rektörü Muhammet Güven ve yardımcısı Murat Doğan hakkında "FETÖ üyesi olmak" suçundan soruşturma başlatıldı. Dosyada, Güven'in FETÖ'nün sivil imamlarından Kemal Batmaz'ın ağabeyi Şakir Batmaz sayesinde rektörlüğe seçildiği bilgisi yer aldı. Seçim süreciyle ilgili tanık ifadeleri de dosyaya girdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir