Kayseri Haber / Kayseri / Türk Sporcular, Dünya Snowboard Şampiyonası’na Hazırlanmaya Başladı!
Snowboarder getting air in the Alpine back country.

Türk Sporcular, Dünya Snowboard Şampiyonası’na Hazırlanmaya Başladı!

Erciyes Kayak Merkezi’nde, Dünya Kayak Federasyonu (FIS) aracılığıyla 4-5 Mart tarihleri arasında yapılacak ve düzenlenecek olan Dünya Snowboard Şampiyonası kapsamında Türkiye’yi temsil eden toplam 3 sporcu bulunuyor. 3 sporcudan 1’i bayan ve 2’si erkek olarak beliriyor.

İtalya, Bulgaristan, Rusya, Avusturya ve Kore’de ilk 5 ayağı yapılan söz konusu Dünya Snowboard Kayak Şampiyonası’nın son ayağı Erciyes Dağı’nda hafta sonu yapılıyor. 5 yarışma kapsamında toplamış oldukları puanları Erciyes’teki son yarışmalara taşıyan erkek ve bayan sporculardan en fazla puanı toplayan erkek ve kadın snowboardcı, 2016 – 2017 sezonu Dünya Şampiyonu unvanını ülkesine ve kendisine kazandıracak Aynı zamanda ödül olarak Altın Küre verilecek.

Erzurumlu Hamza Polat, Elif Kübra Geneşke ve Yavuz Dumlu’da 16 ülkeden 200’e yakın sporcunun katılım gerçekleştirecek olduğu Dünya Snowboard Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil edecek.

Milli sporcular, Kayak Milli Takım Antrenörü Ömer Karslı gözetiminde Erciyes Kayak Merkezi’nde Dünya Snowboard Şampiyonası’nın yapılacak olduğu Develi Kapı’da antrenmanlarını devam ettiriyor. Bu kapsamda hem ısınırken, hem de pisti tanıyan Türkiye’nin temsilcileri antrenmanlarını maç gününe kadar devam ettirecekler.

Kupa sonucunda bayan ve erkekler içerisinde 1’er kişi Dünya Snowboard Şampiyonu olacak, bu kapsamda Altın Küre verilecek. Altın Küre’yi ülkesine ve kendi kariyerine işleyecek olan sporcuların hepsi, bu küreyi kazanma hedefiyle Erciyes’te 4-5 Mart tarihleri arasında yerini alacaklar.

Pisti tanımakta olan Türk sporcular, Erciyes Kayak Merkezi’nin mükemmel bir zemine sahip olduğunu ve Dünya Snowboard Şampiyonası kapsamında Türkiye’yi 3 sporcunun temsil ettiğinin çok büyük gurur ve mutluluk kaynağı olduklarını belirtirken, burada ki tek hedeflerinin Altın Küre’yi Türkiye’yi kazandırmak olduğunu belirtiyorlar.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir