Kayseri Haber / Eğitim / Türk Öğrenci Stanford Üniversitesi’nden Tam Burs Aldı!

Türk Öğrenci Stanford Üniversitesi’nden Tam Burs Aldı!

Lise öğrencisi Çam, başarının en önemli sırrının icat yapmaya ilişkin çalışmalardan geçtiğini bir kez daha kanıtlamış oldu. İyi bir üniversite kazanmak için lise hayatı boyunca sürekli olarak deneme sınavı çözmek, kurslara gitmek, özel dersler almak yerine öğrendiklerini icat geliştirme yolunda kullanan Çam, amacına ulaştı.

Derslerinden aldığı her bir bilginin günlük hayatı nasıl kolaylaştırabilecek olduğu konusunda kafa yoran Çam, bununla birlikte sosyal çalışmalar da yaptı. Okulun tiyatro ve folklor gruplarında yer alan Çam, Henüz 16 yaşında işaret dilini tamamıyla tercüme eden bir yazılım kodladı.

Yapay zekayla çalışan birçok projesi bulunan Çam, Kendisinden 10 – 15 yaş büyük, dünya çapında ün kazanmış adayların yarıştığı yarışmada Microsoft tarafından yılın en başarılı kadın girişimcisi olarak seçildi. Bu yıl liseden mezun olup, diplomasını alacak olan Çam, dünyadaki en saygın öğretim kurumlarının ilk sırasında bulunan Stanford Üniversitesi’nden de tam burs alarak zirveye çıktı.

Neval, Stanford Üniversitesi mühendislik fakültesi bilgisayar bilimleri bölümünde 4 yıl boyunca tam burslu bir şekilde eğitim ve öğretim faaliyetlerini devam ettirecek.

İlginizi Çekebilir

Rektöre Batmaz soruşturması

Erciyes Üniversitesi Rektörü Muhammet Güven ve yardımcısı Murat Doğan hakkında "FETÖ üyesi olmak" suçundan soruşturma başlatıldı. Dosyada, Güven'in FETÖ'nün sivil imamlarından Kemal Batmaz'ın ağabeyi Şakir Batmaz sayesinde rektörlüğe seçildiği bilgisi yer aldı. Seçim süreciyle ilgili tanık ifadeleri de dosyaya girdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir