Kayseri Haber / Kayseri / TÜRGEV’den “Evet” Yürüyüşü!

TÜRGEV’den “Evet” Yürüyüşü!

TÜRGEV üyeleri, ellerinde bulunan pankartlar ile sloganlar atarak Cumhuriyet Meydanı’na kadar yürüyüş düzenledi. Burada basın açıklamasında bulunan TÜRGEV İl Temsilcisi Ahmet Hidayet Kiraz, referanduma neden evet diyecek olduklarını belirterek, Türkiye Cumhuriyeti’nin istikrarı ve bekası adına oy kullanılacak olan bu kaotik dönem içerisinde, milletin cesur şairi olan Necip Fazıl’ın, çok uzum zamanlar öncesinde bugünü öngörerek, çok açık bir seçim yapılmak istendiğini belirttiğinin altını çizdi.

Nurun tarafında veya kirin tarafında mı olunduğunu soran Kiraz, Düşmanların, dış güçlerin, 15 Temmuz tarihinde düşmanlarla bir olup, Türk halkına, kendi tankı ve tüfeğiyle ateş açma cesaretinde bulunmuş FETÖ ve bunların 30 yıldır yardakçılığını yapmakta olan PKK’nın birleşip, hayırda hayır olduğunu söylediğini belirten Kiraz, kendilerinin ise hayrın ve şerrin sadece Allah’tan geldiğine inandıkları için, bununla birlikte bu inanç beraberinde ezilmiş, sömürge olmuş tüm coğrafyaların ümidi olan Recep Tayyip Erdoğan’ı çıktığı bu yolda yalnız bırakmamak adına “EVET” dediklerini vurguladı.

Yıllardır dünya coğrafyası üzerinde fetihler gerçekleştiren, icat bulan, liderlik yapan gençlerden son 15 Temmuz tarihinde, Zaman bendedir ve mekan bana emanettir sözünü duyduğunu ve doğmuş oldukları vatanın savunmasında en önde şehit olduklarını kaydetti. Şimdi onların bıraktığı sancağı kendilerinin devralacak olduklarını belirten Kiraz, Dava için doğrulacaklarını, evrileceklerini, devrileceklerini ama asla eğrilmeyeceklerini belirtti. Zafer adına emek verileceğini, kulak verileceğini ve kesinlikle “EVET” denileceğini kaydetti.

Açıklamanın sonrasından slogan atan grup, olaysız bir şekilde evlerine dağıldı.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir