Kayseri Haber / Gündem / Tunceli’de EYP’nin İnfilak Etmesi Sonucunda 2 Asker Yaralandı!

Tunceli’de EYP’nin İnfilak Etmesi Sonucunda 2 Asker Yaralandı!

Tunceli’ye bağlı Çiçekli Bölge sınırları içerisinde İl Jandarma Komutanlığı timlerince devam ettirilen operasyon esnasında PKK’lı teröristlerle bir çatışma çıktı. Çıkan tartışma sonucunda teröristler tarafından daha önceden yerleştirilmiş olan 2 adet El Yapımı Patlayıcı (EYP)’nin infilak etmesi sonucunda 2 asker yaralandı.

Tunceli Valiliği’nden gelen açıklama ise şu şekildeydi:

Tunceli il merkezi Çiçekli Bölgesinde İl Jandarma Komutanlığı aracılığıyla 23 Mayıs 2017 tarihinde devam ettirilen operasyon neticesinde gerçekleştirilen arama ve tarama faaliyetlerinde, teröristler tarafından daha önceden yerleştirilmiş ve gizlenmiş olan patlatılmaya hazır EYP’nin ele geçirildiği iletildi.

Bölgede devam eden operasyonların sırasında ise bir grup terör örgütü üyesiyle sıcak temas içerisine girilmiş ve kısa süreli çatışma meydana gelmiştir. Yaşanan çatışma sırasında teröristler tarafından döşenen 2 adet EYP’nin infilakının sonucunda 2 kahraman asker hayati tehlikesi olmayacak şekilde yara almıştı. Askerler gerekli tedavilerinin gerçekleştirilmesi için hastaneye sevk edilmiştir ve sağlık durumları iyidir.

Yaşanan çatışma beraberinde teröristlerin tahmini kaçış güzergahları bölgede konuşlu olarak yer alan Obüs ile ateş altına alınmış olup, bölge üzerinde operasyonlar hala büyük bir hızla devam etmektedir. Tunceli’de terör unsurlarının bulunmasına ilişkin çalışmaların azim ve kararlılıkla sürdürüldüğünün altı valilik tarafından çizildi.

Kamuoyuna duyrulan bu açıklama sonucunda, askerlerin hayati risklerinin bulunmaması gönüllere su serpti.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir