Kayseri Haber / Gündem / Tüm – İş Konfederasyonu İş Kazası Sonucu Hayatını Kaybedenlerin Mezarına Ziyaret Düzenledi!

Tüm – İş Konfederasyonu İş Kazası Sonucu Hayatını Kaybedenlerin Mezarına Ziyaret Düzenledi!

Kayseri’de 1 Mayıs İşçi Bayramı sebebiyle Tüm – İş Konfederasyonu tarafından bir takım etkinlikler düzenlendi. Tüm – İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Şahin ve Tüm – İş üyeleri, 2009 yılında iş kazası sonucu yaşamını yitiren Murat Kiraz’ın İldem Mezarlığı’nda yer alan kabrine bir ziyaret düzenledi.

Kuran-ı Kerim tilavetinin okunmasının hemen sonrasında mezara karanfil bırakan Başkan Şahin, Türkiye’de meydana gelen işçi ölümlerinin çok acı bir gerçek olarak ön plana çıktığını, Tüm – İş Konfederasyonu olarak ilk 1 Mayıs etkinliklerini ise burada, mezarda gerçekleştirmek istediklerini aktardı. İş kazasından dolayı meydana gelen ölümlerin Türkiye’nin en acı gerçekleri arasında yer aldığının da altını çizen Şahin, Murat Kiraz’ın da bu sebepten dolayı yaşamını yitirdiğini belirtti.

Şahin, Bu mezarlıkta düzenlenen etkinlikte, ziyaret edilen merhumdan ziyade, ziyaret edenler için bir uyarının var olduğunu vurguladı ve Murat Kiraz’ın kendilerine verdiği 2 farklı mesajın olduğunu aktardı.

Diğer işçilere “iş güvenliğinizi almadan çalışmayın” mesajını verdiğini belirten Şahin, çünkü bu mezara girildikten sonra hiçbir şeyin anlamının kalmadığını aktardı. Daha dikkatli çalışma mesajını verdiğini ileten Şahin, Bir de işverenlere 3-5 kuruştan kurtulup, ahirete götürülemeyecek bir para için insanlara sebep olmayın mesajını verdiğini aktardı.

Kendilerinin buna vurgu yapmak, altını çizmek, bu konuda dikkat çekmek istediklerini belirten Şahin, Gerek işverenlerin, gerekse işçi kesiminin iş güvenliği husunda mutlaka hassas davranmaları gerektiğini, geride yetim çocuk bırakmamak, eşlerini yalnız bırakmamak için en dikkat edilecek konunun iş güvenliği olduğunu iletti. Tüm – İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Şahin ve üyeler ardından ise Belsin’e geçerek, hatıra ormanına fidan diktiler.

İlginizi Çekebilir

Bildirt Web Push Notification ile Türkiye’de Sektörde İlk Oldu!

Web site ve uygulama sahiplerini yakından ilgilendiren bir konu olan Push notification sistemiyle ilgili, Bildirt'ten harika bir adım geldi. Bildirt kurucusu Murat Say hem konuyla ilgili, hem de Bildirt'le ilgili açıklamalar yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir