Kayseri Haber / Gündem / Trafik Kazası: 1 Ölü

Trafik Kazası: 1 Ölü

Kaza, Kuzey Çevre Yolu Terminal Kavşağı’nın yakınlarında oluştu. Yol kenarında bulunan tarladan çıkan Acer, bariyerleri aştı ve yolun karşısına geçmek istedi. Bu sırada, Sivas’tan gelen 24 yaşındaki Şadi K., sürücülüğünde EL-038-FN plakalı Jeep ona çarptı. Çarpma sonucunda Hüseyin Acer yolda yaklaşık olarak 60 metre boyunca sürüklendi.

Acer, kaza yerinde hayata gözlerini yumdu. Kaza sonucu hafif yaralanan Şadi K.’da ambulans ile hastaneye kaldırıldı. Kazadan dolayı otomobilde ise maddi hasar meydana geldi. Kazanın oluştuğu noktada, yaya ve hayvanların yola çıkmadan karşıya geçmeleri için yapılmış bir altgeçitin var olduğu, fakat yaşlı adamın bu altgeçiti kullanmadan, yolun üzerinden karşıya geçmeye çalıştığı belirtildi.

Polis, kazayla ilgili soruşturma başlattı.

Trafik kazaları 26 Aralık 2016 tarihinde Organize Sanayi Bölgesi’nde meydana gelen kaza sonrasında çok sayıda artış gösterdi. Kayseri üzerinde normal zamanlara göre çok büyük artış gösteren trafik kazalarının önü ardı kesilmiyor.

Söz konusu olay ise Organize Sanayi Bölgesi 6.cı caddede oluşmuştu. Trafik kazası kapsamında mobilya fabrikasına işçi taşımakta olan işçi servisi, başka bir fabrikaya işçi taşımakta olan minibüsle çarpışmıştı ve Kırmızı ışık ihlalinden dolayı bu kaza meydana gelmişti.

Kaza sonucunda ise 22 adet işçi çeşitli yerlerinden yara almıştı. Yaralı işçiler ise Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne ve şehirde bulunan özel hastaneler de tedavi altına alınmıştı. Yaralıların hepsi şuanda taburcu oldular, fakat o travmayı atlatabilmiş değiller.

Kurallara uymayan sürücüler veya yayalardan dolayı Kayseri’de trafik kazaları geçen yıla oranla %4 oranında artmıştır.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir