Kayseri Haber / Gündem / Trabzon’da Küçük Kız, Kör Olmaktan Son Anda Kurtuldu!

Trabzon’da Küçük Kız, Kör Olmaktan Son Anda Kurtuldu!

Trabzon’un Ortahisar ilçesinde bulunan Erdoğdu Mahallesi’nde yer alan İsmetpaşa İlkokulu 3 . sınıfta eğitim ve öğretim faaliyetlerine devam eden Afgan uyruklu Negin Safa, sınıftaki arkadaşından kalemi istedi. Bir süre kalemi vermeyen arkadaşı ise, sınıfta diğer öğrenciler de ısrar edince, kalemi Safa’ya doğru fırlattı. Kalemin gözüne isabet etmesiyle birlikte acılar içinde kıvranan minik kız, arkadaşları tarafından yapılan yardımlarla sağlık ocağına götürüldü. Safa’nın burada durumunun iyi olduğu iddia edilerek tekrar okula gönderildiği iddialar arasında yer alırken, okula dönen küçük kızın ağrıları devam ettiğinde öğretmeninin kızın babası Nasar Ahmad Safa’yı arayarak durumu anlattığı öğrenildi.

Okula uzak olan baba komşuları olan Emine Bal’a telefon aracılığıyla ulaştı ve küçük kızı okuldan aldırarak hastaneye götürmesi talebinde bulundu. Okula giden Emine Bal, minik kızı alarak hemen hastaneye götürdü. Gözünün kötü durumda olduğunu ve müdahale edemeyeceklerini ileten hastane yetkilileri, küçük kızı Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk etti. Burada ilk ameliyatını olan küçük kız, bir hafta sonra 2. ameliyat için KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi’ne sevk edildi. KTÜ’de 2.kez ameliyat olan Safa’nın operasyon ardından tedavisi aynı hastanede devam ederken, baba şikayetçi olduğunu iletti.

 

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir