Kayseri Haber / Emlak Haberleri / TKGM ile Melikgazi Belediyesi Arasında Protokol İmzalandı!

TKGM ile Melikgazi Belediyesi Arasında Protokol İmzalandı!

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü ile Melikgazi Belediyesi arasında imzalanmakta olan protokol beraberinde emlak sektörü üzerinde çok büyük ve çok kapsamlı kolaylıklar yapılacağı açıklanmış durumda.

Başkan Memduh Büyükkılıç., kurum ve kuruluşlar arasında işbirliği, istişare ve bilgi geçişlerinin şehirlere hizmet olarak geri döndüğünü belirtti. Melikgazi Belediyesi olarak imar, planlama ve emlak müdürlükleri tarafından kullanılma arzusu içerisinde bulunulan ve işlemlerin daha seri ve etkin olarak sunulabilmesi adına Tapu Kadastro bilgilerine çok büyük ihtiyaç olduğunu aktaran Büyükkılıç, Melikgazi şehrindeki en büyük nüfus ve potansiyeliyle kamu kurum kuruluşlarının ve sivil toplum örgütleriyle iç içe bir şekilde hazırlıklarını ve çalışmalarıyla bir cazibe merkezi halini almıştır.

Türkiye’de Emlak Değeri ve Kullanımı İlk 10’dadır!

Melikgazi ilçesi cazibe merkezi olduğundan dolayı çerçevesine almış olduğu alan üzerinde olağan emlak hareketliliği sıralamasında en hareketli ilçe olarak dikkatleri çekmektedir. Türkiye’de emlak değeri ve kullanımı ilk 10’dadır. Bu kapsamda Arazinin kullanım şekli, arsa ve parsellerin çapı, metrekaresi, mülklerin sahipleriyle mülklerin imar durumlarındaki tapu bilgilerinin aktarımı hizmette kaliteyi artırmaktadır.

Bu durumda işlemlerin olağan hızından daha fazla daha büyük bir hız kazanmasına sebep vermektedir. Buna bağlı olarak yapılacak hizmette harcanmış olan zaman çok daha kısa bir zaman dilimi içerisine yayılmıştı. Bu yönden Kayseri Melikgazi ve Tapu Kadastro ile yapılan anlaşmalar neticesinde bilgi sistemlerine paylaşma sağlanmış olup bürokratik işlemlerde vatandaş zamandan kazanmakta ve git gel yapmadan, yorulmadan işlemlerini halletmektedir.

Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü ve Melikgazi Belediyesi ortaklığıyla iki taraf işbirliğinde yapılmış olan TATBİS protokolünün altına imzaların atılmış olduğunun iletimini yapan Başkan, konuyla alakalı aynı ve buna benzer olan işlemleri yapmakta olan 2 kurumun bilgi paylaşımı yapmasının bu sistem üzerinde olmasının, olası kağıt israfının da önüne geçecek olduğunu belirtti.

KayseriHaber

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir