Kayseri Haber / Gündem / Terörist Kendi Teslim Oldu!
TSK tarafından iletilen açıklamada, Siirt / Pervari'de, bölücü terör örgütünden kaçmayı başaran ve gri listede adı yer alan bir teröristin, güvenlik güçlerine teslim olduğu ifade edildi. Şırnak / Beytüşşebap'ta, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi taraması esnasında tespit edilen bir sığınağın içerisinde, bir tane Kalaşnikof piyade tüfeğiyle beraber 60 tane fişek yakalandığı da eklendi. Terörle Mücadele Kanunu çerçevesinde gri listede yer alan teröristlerin yakalanması için yardım edenlere 300.000 TL'ye kadar ödül veriliyor. 

Terörist Kendi Teslim Oldu!

TSK tarafından iletilen açıklamada, Siirt / Pervari’de, bölücü terör örgütünden kaçmayı başaran ve gri listede adı yer alan bir teröristin, güvenlik güçlerine teslim olduğu ifade edildi. Şırnak / Beytüşşebap’ta, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi taraması esnasında tespit edilen bir sığınağın içerisinde, bir tane Kalaşnikof piyade tüfeğiyle beraber 60 tane fişek yakalandığı da eklendi. Terörle Mücadele Kanunu çerçevesinde gri listede yer alan teröristlerin yakalanması için yardım edenlere 300.000 TL’ye kadar ödül veriliyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nden (TSK) yapılan açıklama şöyle: “Siirt/Pervari’de, bölücü terör örgütünden kaçan ve gri listede adı bulunan bir terörist güvenlik güçlerine teslim olmuştur. Şırnak/Beytüşşebap’ta, güvenlik güçlerince icra edilen arazi aramasında tespit edilen bir sığınak içerisinde, bir adet Kalaşnikof piyade tüfeği ile birlikte 60 adet fişeği ele geçirilmiştir. Hakkâri/Şemdinli’de, güvenlik güçlerince icra edilen arazi aramasında tespit edilen bir sığınak içerisinde, 11 adet RPG-7 roketatar mühimmatı, 425 adet Biksi makineli tüfek fişeği, bir adet tüp ve çok miktarda muhtelif malzeme ele geçirilmiştir. Hakkâri/Yüksekova’da, güvenlik güçleri tarafından icra edilen yol aramasında, mutfak tüpü ile güçlendirilmiş bir adet el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiştir.”

Terörle Mücadele Kanunu kapsamında aranan teröristlerin yer aldığı listeler ve verilecek ödüller şöyle:

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir