Kayseri Haber / Gündem / Terör Saldırısı Sonucu Gözünü Kaybeden Asker, Gazi Olmayı Aylardır Bekliyor!

Terör Saldırısı Sonucu Gözünü Kaybeden Asker, Gazi Olmayı Aylardır Bekliyor!

22 yaşındaki Ömer Göçer, 2016 yılında Diyarbakır’da askerlik yapıyordu. Yaptığı askerlik süresinde bir operasyonda terör saldırısı sonucu sağ gözünü kaybetti. Yaklaşık olarak 11 aydır gazilik hakkını almak için her türlü mücadele veren Göçer, babasının eline baktığını ve tedavisini gerçekleştiremediğini belirtti. Bundan dolayı gazilik hakkını bir an evvel istediğini belirtti.

Diyarbakır Hani’de er olarak askerlik yaptığı görevi sırasında 11 Nisan 2016 tarihinde İlçe Jandarma Karakoluna ilişkin terör örgütü PKK’nın yapmış olduğu saldırıda şarapnel parçalarının yüzüne denk gelmesi sonrasında yaralanan Ömer Göçer, bunun ardından 4 ameliyat geçirdi. Fakat yapılan müdahalelere rağmen sağ gözünü kaybetti. Göçer, gözünü kaybettiği günden, günümüze kadar yaklaşık 11 aydır gazi unvanı alma uğraşı içerisinde. Bu kapsamda resmi kurumlara başvuruda bulunan Göçer, hiçbir geri dönüt alamadığını aktardı.

Ardından Diyarbakır’a vatan borcunu ödemek için gittiğini aktaran Göçer, 6 aylık asker olduğunu ve PKK’lıların 2016 Nisan ayında 23:50 civarında saldırı yaptığını ve saldırı sonucunda 2 şehit verdiklerini, aynı zamanda 52 yaralı olduğunu açıkladı. Kendi yüzüne şarapnel parçalarının denk geldiğini aktaran Göçer, sağ gözünden yara aldığının altını çizerek Diyarbakır’da ve Ankara’da farklı 4 ameliyat geçirdiğini belirtti. Ameliyatlar sonrasında Göçer, askere elverişsiz raporu verildiğini belirtti.

Ardından gazilik için başvuru yaptığını belirten Göçer, tüm belgeleri hazırladığını belirtti. Milli Savunma ve Sağlık Bakanlığı’na başvuru yaptığını aktaran Göçer, Sosyal Güvenlik Kurumu’na da primsiz ödeme imkanı için başvuru gerçekleştirdiğini açıkladı. Dilekçeler yazıp resmi evrakları teslime den Göçer’in bu başvuru 11 aydır değerlendirilmiyor. Geri dönüş hala yapılmadı.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir