Kayseri Haber / Asayiş / Terör Örgütü Propagandası Yapan Suriyeli Şahıs Tutuklandı!

Terör Örgütü Propagandası Yapan Suriyeli Şahıs Tutuklandı!

Kayseri Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı TEM Şube Müdürlüğü ekiplerince düzenlenen çalışmalar kapsamında PKK / KCK / YPG / PYD terör örgütünün propagandasını yapmak suçundan dolayı gözaltına alınan Suriye uyruklu bir şahıs, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Alınan bilgilere göre, PKK / KCK / PYD / YPG terör örgütünün eylem ve faaliyetlerinin engellenmesine ilişkin gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında, PKK / KCK / YPG / PYD terör örgütünün propagandasını yapmakta olan Suriye uyruklu tam adı Ömer Elsilo olan bir şahıs, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Kayseri Emniyet Müdürlüğü’nde sorgusu ve gerekli işlemleri tamamlanan Suriye uyruklu şahıs Ömer Elsilo, Adli Tıp’ta gerekli olan kontrollerinin yapılmasının sonrasında adliyeye sevk edildi. Adliyeye sevk edildikten sonra çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

Öte yandan 1 ay içerisinde Kayseri’de Suriye uyruklu şahısların karıştığı 4. büyük olay olarak ön plana çıkan bu olay, Kayseri halkı tarafından büyük tepki topladı. Suriye uyruklu şahısların gelmesiyle Kayseri’de belirli kitlelerin ahlaklarında bozulmalar olduğunu ileri süren Kayseri halkı olaylar karşısında şaşkın olduklarını da sözlerine ekledi.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir