Kayseri Haber / Gündem / Tekrardan Yapılan Referanduma 732 Kişi “Evet” Mührü Bastı!

Tekrardan Yapılan Referanduma 732 Kişi “Evet” Mührü Bastı!

Cumhurbaşkanlığı sistemi için yapılan referandum ardından Akmescit mahallesi Talas ilçesine bağlanma amacıyla tekrardan sandık başına gitti. Sabah saat 09.00 itibarıyla başlayarak referanduma mahalle halkından gelen ilgi çok büyüktü.

Akşam saat 17.00’da oy kullanma işlemlerinin resmi olarak tamamlanmasının sonrasından oy sayımına geçildi. Akmescit mahallesinden toplam olarak 732 kişi Bünyan’dan ayrılarak Talas ilçesine bağlanmak için Evet oyu verirken, Referandum çerçevesinde 77 Hayır oyu, 4 geçersiz oy sayıldı.

Kayseri Bünyan’da ikamet eden 1.850 kişilik Akmescit Mahallesi sakinleri, Talas ilçesine bağlanmak amacıyla referanduma gitti. Mahallenin Talas’a  daha yakın olduğu ve aynı zamanda Bünyan’dan yeterli hizmet göremediğini ileten mahalle sakinleri, önceki zamanlarda da aynı sebeplerden dolayı 2 kez referandum düzenleyip EVET oyu vermişlerdi.

Herhangi bir sonuç alamayan mahalle sakinleri, 3.kez referandum için çalışmalar başlatıp, referanduma gitti. 16 Nisan 2015 Anayasa değişiklik referandumunun hemen ardından bir kez daha referandum heyecanına kapılacak olan mahalle sakinleri, dün sandıklara gidip oy kullandıklar.

Yapılan ilk referandumda %76, ikinci referandumda ise %93 oranında Talas’a bağlanmak için EVET oyu yer aldığını ileten Bünyan, Akmescit Muhtarı Fahrettin Kılıç, Bünyan’ın Akmescit’e çok uzak kaldığını, en azından Talas’a oranla daha uzak olduğunu kaydetti.

 

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir