Kayseri Haber / Eğitim / Tekden Ortaokulu’nda Mehterli TEOG Kutlaması Yapıldı!

Tekden Ortaokulu’nda Mehterli TEOG Kutlaması Yapıldı!

Tekden Ortaokulu’nda TEOG sınavında derece yapan 69 öğrenciye madalyaları takdim edildi.

Kayseri Özel Tekden Ortaokulu’nda Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı’nda (TEOG) derece yapan 69 farklı öğrenci için mehter eşliğinde kutlama töreni gerçekleştirdi.

Okul bahçesine yapılan kutlama töreninde, TEOG’da tüm sorulara doğru yanıt verip, hiç yanlış çıkarmayan 45 öğrenci ve sadece 1 tane yanlışı bulunan 24 öğrenci için kutlama programı yapıldı. Kayseri Büyükşehir Belediyesi Mehter takımının da katılımlarını gerçekleştirdiği programda konuşma yapan Tekden Eğitim Kurumları İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Akar, Bundan tam 4 sene önce mehter takımıyla Sivas’a gitmiş olduklarını. Zaferin belirtisinin o gün olduğunu, o zaman belli olduğunu aktardı.

Bir mehter takımıyla zafere yolculuk başlarken, bugün bir mehter takımıyla zaferi tekrardan taçlandırdıklarını ileten Akar, çok mutlu olduklarını, tüm emeklerin ve alın terlerinin, alın teri ile birleştiği anda bu şekilde büyük bir başarının altına imza atılacağından emin olduklarını aktardı.

Öğrencilerinin bu zorlu süreçte yılmadan devam ettiklerini ve her şeyden önce inandıklarını ileten Akar, birlikte olarak bilmediklerini sormaktan asla çekinmediklerini belirtti. Eğitim liderlerininde onlara büyük bir aşk ve coşkuyla sarıldığına vurgu yapan Akar, Konuşmalarını tamamladıktan sonra mehter takımının çaldığı mehter marşının eşliğinde Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavında derece yapan öğrencilere madalyalarını takdim etti.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir