Kayseri Haber / Siyaset / TBMM, Yurt Yangınını Enine Boyuna Araştırıyor!

TBMM, Yurt Yangınını Enine Boyuna Araştırıyor!

Aladağ’daki Yurt Yangının Araştırılması ve Kamusal eğitim, Barınma Haklarının Tüm Öğrenciler için yaygın bir hal aldırılması amacıyla meydana gelen söz konusu Meclis Araştırma Komisyonu, AKP Adana Milletvekili Fatma Güldemet Sarı’nın başkanlığında bir araya geldi.

Komisyonun uzman dinleme kısmını bitirdiğini aktaran Sarı, bu çerçevede aşamaların en sonu olan rapor oluşturma sürecine girdiklerinin açıklamasını yaptı.

Valilikten edinmiş olduğu bilgi neticesinde, incelemekte oldukları Aladağ Kurs ve Okul Talebelerine Yardım Derneği Ortaöğretim Erkek Öğrenci Yurdu’nun kapatıldığını öğrendiğinin bilgisini ileten Sarı, burada bulunan 7 adet öğrencinin devlet yurdunda barınma ihtiyacının karşılanacak olduğu noktasına değinen Sarı, 11 Mayıs tarihinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü, İlçe Milli Eğitim ve Sinanpaşa Ortaokulu Müdürü hakkında, kusur, ihmal veya herhangi bir kastın varlığına yönelik ön inceleme ve disiplin soruşturmaları yapmak için 3 adet müfettişin görevlendirildiğini belirtti. Daha önce bir kınama cezasına çarptırıldıkları bilgisine ulaşan Sarı, yapmış oldukları karşılıklı görüşmeler sonucunda bunların çok daha detaylı ve ayrıntılı bir şekilde inceleme altına alınması konusunda görüş bildirdiklerini iletti. Bu görüş çerçevesinde ise Valinin bu konu üzerinden harekete geçirildiğini belirtti.

İlginizi Çekebilir

“Memduh Boydak, FETÖ’nün yarım kalan yemeğini FETÖ’nün kaşığıyla yedi”

Ünlü iş adamı FETÖ’nün Kayseri'deki örgüt şeması mahkemeye verdi. Tutuklu sanık Ahmet M.’nin etkin pişmanlıkta bulunduğu ifadeleri kapsamında tahliyesine karar verildi, duruşması Mart ayına erteledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir