Kayseri Haber / Medya / Tarık Emir Tekin Çok Büyük Bir Başarı Altına İmza Attı!

Tarık Emir Tekin Çok Büyük Bir Başarı Altına İmza Attı!

Türkiye’ye en son geldiğinde “Mata Hari” müzikalinde rol aldığını belirten Tekin’in başarıyla ilgili olan en güzel haberi Anneler Günü’nde Şevval Sam verdi.

Tarık Emir, dünyanın en prestijli ülkeleri arasında yer alan Oxford’un drama okuluna başvuru yapan 8.000 kişi içerisinden kabul gören 17 kişiden biri ve ilk Türk olarak ön plana çıktı. Claire Foy, Richard Gadd gibi ödüllü ve başarılı isimler de Oxford mezunları arasında yer alıyor.

Tarık Emir, bu yeteneğinin yanı sıra, çok yüksek moral ve motivasyon sahibi. Meydan okumaya her daim hazır olan Emir, sektörün değişim gösteren ihtiyaçlarına karşı çok esnek ve açık olan insanların kabul edildiği kurumda 3 yıllık eğitim alacak.

Annesi Şevval Sam ve anneannesi Leman Sam’ın göğsünü bununla birlikte çok yüksek ölçekde kabartan Tarık Emir, birkaç yıl içerisinde Türkiye’yi gururlandığı çok iyi bir oyuncu olacak.

Diğer ünlü isimlerin evlatlarının okuduğu okullar ise şu şekilde:

Hira Tekindor (Zerrin Tekindor ve Çetin Tekindor’un erkek çocuğu) Londra’da Canterbury’de Kent Üniversitesi Sinema Yönetmeliği mezunu.

Selen Görgülzel’in kızı İlknaz Görgüzel Ankara İç Mimarlık bölümünde eğitimine devam ediyor.

Yılmaz Erdoğan’ın kızı Berfin Erdoğan, New York’ta Johnson and Wales Üniversitesi’nde aşçılık bölümü mezunu.

Fatih Terim’in kızı Buse Terim ise New York Fashion Institute of Technology’de Moda Pazarlama ve Yöneticiliği mezunu.

 

 

İlginizi Çekebilir

Saba Tümer Şok Geçirdi!

Ünlü sunucu Saba Tümer'in eski eniştesi Hasan Yamaç, İzmir Çeşme'de silahla kendi kafasına ateş etti ve intihar girişiminde bulundu. Hasan Yamaç, hastaneye kaldırıldı ve tedavi altına alındı. Şuanda hayati riski devam ediyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir