Kayseri Haber / Ekonomi / Tarihin En Büyük Altyapı Yatırımı Yapılıyor: 252 Milyon TL!

Tarihin En Büyük Altyapı Yatırımı Yapılıyor: 252 Milyon TL!

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, KASKİ Genel Müdürü Ender Batukan ve Bürokratlar beraberinde bir toplantı gerçekleştirirken, toplantı kapsamında bu yıl içerisinde KASKİ aracılığıyla gerçekleştirilecek olan tüm yatırımlara dair bilgi aktarımında bulunup, istişare yaptılar.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, KASKİ’nin altyapı işlerinde 30’dan fazla alanda mega ihaleler yapmış olduğuna değindi ve 2017 yılında rekor bir yatırım altında KASKİ’nin imzasının olacağını ve bu kapsamda kırılmayacak bir rekor yapacaklarını belirtti.

Altyapıda geçilmesi zor bir rekor aracılığıyla, büyükşehirler arasında ilk sırada gelmiş olduklarını aktaran Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, KASKİ’nin geçen yıl yapmış olduğu yatırım değerinin 126.231 TL olduğunu, bu yıl içerisinde de KASKİ’nin tarihinde en büyük yatırımı yapacak olduğunu ve bu söz konusu yatırımın 252.000.000 TL olduğunu belirtti.

Tarihe geçecek bu projeler beraberinde, içme suyu, arıtma ve kanalizasyon altyapısı kapsamında diğer büyükşehirlerin Kayseri çok fazla önünde yer almakta. 2017 yılında gerçekleştirilecek olan yatırım beraberinde Kayseri ve Kayseri’nin tüm ilçelerinin, içerisinde yer alan tüm mahallelerde bulunan altyapıyı çok gelişmiş bir seviyeye çıkaracak olduklarını belirtti. İçme suyunda %100 seviyesine ulaşıldığını aktaran Çelik, Kanalizasyon ve arıtmada da %100 seviyelerine çıkılma hedefinin varlığını aktardı.

Başkan Çelik, yatırım toplantısında ihale aşamasında olan projeler, ihalesi biten projeler ve çalışmalarına başlanan yatırımlarla ilgili detaylı bilgi aktarımında bulundu.

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir