Kayseri Haber / Gündem / Tarihi Kayseri Mahallesi Eğlence Merkezi Oluyor!

Tarihi Kayseri Mahallesi Eğlence Merkezi Oluyor!

Düzenlenen toplantı hakkında bilgi aktarımında bulunan Eıght Values Danışmanlık şirketi koordinatörü Nilay Kalkavan, Tarihi Kayseri Mahallesi’ni Kayseri’nin yeni yemek sektörü bulunan eğlence merkezli konseptli meydanı olarak yapacaklarını ve Kayseri’ye kazandıracaklarını açıkladı.

Projede bulunacak hedef markaların yatırım olanaklarıyla ilgili bayi adaylarının tamamına bilgi sağlamak ve projeyi tanıtarak, bilinçlendirmek için burada olduklarını ileten Kalkavan, Şirket olarak ana uzmanlık alanlarının alışveriş merkezleri olduğunu iletirken, AVM’lere strateji, varlık yönetimi ve proje geliştirmeyle birlikte kiralama gibi alanlarda hizmet sağladıklarını vurgularken, kiralama ve yönetim danışmanlığını yürüttüklerini de dile getirdi.

Kentsel sit alanı olarak tescillenen toplam alanı 8.8 hektar olarak ön plana çıkan gelenek Kayseri Evleri karakteristiğindeki yapıların restorasyonu ile yine aynı alan üzerine inşa edilecek kentsel tasarım projesinin inşaat çalışmalarının devamı Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülmektedir. Bu projeyle birlikte eski Kayseri Mahallesi’nde yürümekte olan hayatın tekrardan gündeme gelmesi hedefler dahilinde yer almaktadır.

Kentsel tasarım çerçevesi dahilinde butik otel, restoran, bakkal, manav, kıraathane, fırın, şarküteri, aktar, berber ve pastane beraberinde etkinlik meydanı da proje kapsamına alınmıştır.

Restorasyon çalışmalarında sona gelinmiş konakların da yer aldığı söz konusu meydanda, çok sayıda görsel ve dinletisel etkinlikler altına imza atılacak. Hikayeleri Kayseri’de sona gelen Aslı ve Kerem’in heykelinin de yine söz konusu meydanda yer alması planlar dahilinde yer almaktadır.

Kentsel tasarım projesinin Avrupa Nostra Ödülü ile Tarihi Kentler Birliği Büyük Ödülüne layık görüldüğünün duyurusu yapıldı.

 

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir