Kayseri Haber / Kayseri / Taner Yıldız: “80 Milyondan Özür Dilenmeli”

Taner Yıldız: “80 Milyondan Özür Dilenmeli”

AKP Kayseri Milletvekili ve Enerji ve Tabii Kaynaklar eski bakanı olan Taner Yıldız, Kayseri Büyükşehir Belediyesi aracılığıyla gerçekleştirilecek olan Belsin ve Eskişehir Bağları Emniyet Hizmet Binalarının temel atma törenine katılım gerçekleştirdi. Törende konuşma yapan Yıldız, bir bölüm muhalefet politikacılarının yoku, olmayan bir şeyi paylaşma arzusunda olduklarını aktardı. Aktif olarak Deniz Baykal’ın konuşmasının da bu paylaşma arzusunda yer edindiğini belirten Yıldız, Kendilerinin hiçbir zaman ve hiçbir şekilde din üzerinden, manevi değerler üzerinden politika yapılmasının doğru bulmadıklarına değindi.

Geçen hafta yurt dışında 5 farklı ülke üzerinde konuşma yaptıkları esnasında, arkadaşlarından bir tanesinin teklifte bulunduğu ve bu teklifinin şu olduğunu aktardı, ‘Bir caminin mütemmim bir cüzü olan yerde vatandaşlarımız toplanmış onunla alakalı konuşabilir miyiz?’ ardından ise Yıldız, o ortamda politika konuşmanın doğru olmadığını ilettiğini aktarırken, kimsenin aklına fikrine sığmayacak bir ifade ile karşı karşıya kaldıklarını belirtti. Hemen 80 milyondan özür dilenmesi gerektiğini ve ülkenin değerleriyle birlikte hangi gerekçe olursa olsun oynamanın hiçbir şekilde kabulünün varlığının olmadığını belirtmelerinin yerinde olduğunu açıkladı.

 

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir