Kayseri Haber / Gündem / Talas’ta Güzel İstiklal Marşı Okuma Yarışması!
TALAS BELEDİYESİ VE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNCE İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA GÜNÜ DOLAYISIYLA İSTİKLAL MARŞINI GÜZEL OKUMA YARIŞMASI DÜZENLENDİ. (İHA/KAYSERİ-İHA)

Talas’ta Güzel İstiklal Marşı Okuma Yarışması!

Talas Belediyesi Meclis Saonu kapsamında düzenlenen ve ilçe genelinde toplam olarak 12 liseden öğrencinin katılım gerçekleştirdiği İstiklal Marşını en güzel okuma yarışması kapsamında katılım gerçekleştirenler arasında Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Gürbüz, öğretmenler ve öğrenciler yer alıyordu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla start alan tören kapsamında konuşma gerçekleştiren İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Gürbüz, 1921 yılı içerisinde Mehmet Akif Ersoy adlı şairimizin, Türkiye’nin içinde bulunduğu hal ve durumu, aynı zamanda günümüzü yansıtarak, asla ölmeyecek ve unutulmayacak bir eser olarak İstiklal Marşını armağan ettiğinin altını çizdi.

Talas Belediye Başkanı Palancıoğlu, en çok okunan şiirin Dünya üzerinde İstiklal Marşı olduğunu aktardı ve 15 Temmuz darbe girişiminde meydanlara çıkıldığı an itibariyle salatı şerifin yanında aynı zamanda İstiklal Marşını da okumakta olduklarına değindi.

Ayyıldız bulunan bayrağımız ve İstiklal Marşının birbirine ne denli uyum gösterdiği konusuna değinen Palancıoğlu, İstiklal marşının merhum yazarı olan Mehmet Akif Ersoy’u çok büyük rahmetlerle anmakta olduklarının altını çizdi. Mehmet Akif Ersoy’un ciddi anlamda büyük dertler çekmiş olduğunu aktaran Palancıoğlu, bu dertleri keyfi, sefası için değil ülkesi, vatanı için çektiğini ve ülke , vatan adına çok fazla sıkıntıya göğüs germiş olduğunu aktardı.

Konuşmaların sonrasında yarışmacı öğrenciler sahneye çıktı ve İstiklal Marşını okudular. Bu kapsamda yarışmada dereceye giren 3 öğrenci, Talas Belediyesi 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Gecesinde ödüllerini teslim alacaklar.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir