Kayseri Haber / Gündem / Talas’ta Açılış ve Etkinlikler Art Arda Düzenleniyor!

Talas’ta Açılış ve Etkinlikler Art Arda Düzenleniyor!

Talas Belediyesi olarak kapsamlı bir çalışma gerçekleştirmekte olduklarını kaydeden Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Belediye olarak birçok temel atmalar, sosyal ve kültürel etkinliklerin altında imzalarının yer aldığını belirtti. Saat 17.00’de Süleymanlı Mahallesi üzerinde 20 dönümlük araziye kurmuş oldukları 1 MW’lık güneş enerji santralinin açılışını düzenlenen törenle yapacaklarını belirtti.

Buy yatırım ise Belediye’ye mal olma değerinin 6.000.000 TL olduğunu belirtti. Gelecek 25-30 yıl süresinde tüm belediyenin elektrik enerjisini karşılayacak bir yatırım olduğunu kaydeden Palancıoğlu, söz konusu alanın açılışını tamamladıktan sonra, hemen sonrasından saat 19.30’da Şair Serdar Tuncer ve Gazeteci, Yazar Yusuf Kaplan ile birlikte “Vatan Kalbe Düşünce” şiir ve söyleşi programına start vereceklerini kaydetti.

Tüm Kayseri halkını akşam saat 19.30’da Kadir Has Kongre Merkezine davet ettiğini kaydeden Palancıoğlu, bu mutluluğa ortak olmayanları beklediğinin altını çizdi.

Sosyal kültürel etkinliklerin yanında eş zamanlı olarak çevre dostu projeleriyle de sürekli gündeme gelmekte olan Talas Belediyesi, 8 Nisan Cumartesi günü öğlen saat 13.30 civarında Kuruköprü Mahallesi üzerinde ağaçlandırma etkinliği düzenleyecek. Başkan Mustafa Palancıoğlu, fidan dikme arzusunda olan ve bu mutluluğa ortak çıkmak isteyen tüm vatandaşları ağaçlandırma etkinliğine davet etti.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir