Kayseri Haber / Gündem / Talas Larvalara Karşı İlaçlanıyor!

Talas Larvalara Karşı İlaçlanıyor!

Talas Belediyesi bahar aylarının gelmesiyle birlikte üreme ortamı bulmakta olan larvalara karşı Talas ilçesi kapsamında ilaçlama çalışmalarına resmen başlamış durumda. Bahar döneminde haşarat ile her türlü mücadele çalışmalarına başlamış olduklarının altını çizen Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Temizlik İşleri ve Park Bahçeler Müdürlüğü tarafından çalışmaların yürütüldüğünü aktardı.

Baharın gelmesi beraberinde üreme ortamı yakalaşmış lan larvasiylere ilişkin ilaçlama yaptıklarını, Yerleşim birimlerini ve parkların yanı sıra sulak alan ve kanalları, hayvan çiftliklerini, metruk alanları birer birer ilaçladıklarını aktardı. Yabancı otlarla mücadele etmeye büyük bir hızla devam ettiklerini aktaran Palancıoğlu, Mart ayından itibaren bu kapsamda çalışmalara resmen başlamış olduklarını belirtti. Kullanılan ilaçların sağlık bakanlığı tarafından onaylı ilaçlar olduğuna değinen Palancıoğlu, buna bağlı olarak çevre sağlığına bir zarar getirilmediğini ve bu kapsamda çevrenin de koruma altında ilaçlandığını belirtti.

Geniş bir alanda daha etkin ve kapsamlı aynı zamanda çok verimli bir hizmet vermek için teknolojinin her türlü yeniliklerini ve araçlarını aktif olarak kullanmakta olduklarını aktaran Palancıoğlu, Talas Belediyesi olarak vatandaşların hiçbir rahatsızlık çekmemesi ve sağlıklı olması için ilaçlama çalışmalarına ara verilmeden devam edileceğini belirtti.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir