Kayseri Haber / Gündem / Talas Belediyesi’nden Dost Kalbe Düşünce Programı

Talas Belediyesi’nden Dost Kalbe Düşünce Programı

Talas Belediyesi sosyal – kültürel etkinlikler çerçevesinde Dost Kalbe Düşünce programını yaptı. Sabancı Kültür Sitesi’nde düzenlenmiş olan etkinlikte konuşma gerçekleştiren Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Konunun dost olduğu zamanlar herkesin çok hassas olduğuna değindi ve Dost ve arkadaş arasında büyük bir fark olduğunu belirterek İmam Gazeli’nin bir deyişini anlattı.

Arkadaş çok zor bulunabilir fakat dost her zaman bulunmaz ve çok zor bulunur diyen Palancıoğlu, dostun her şeyinizle sizleri kabul etmiş ve sizi çok fazla düşünen kişi olduğunu geri kalanların arkadaş olduğunu söyledi. En büyük dostun Allah olduğunu belirten Palancıoğlu, Kimseyi onun dostluğundan ayırmamasını temenni etti.

Günümüzde dostluk kavramının hiçbir şekilde ve hiçbir yönden anlatılmadığını, anlaşılmadığını ve yanlış bilindiğini belirten Palancıoğlu, Türkiye’yi çok güzel zamanların ve süreçlerin beklediğini aktardı. Türkiye’yi yıkmak için uğraşan ülkelerin çoğunlukta olduğunu fakat Allah’ın Türkiye’nin yanında olduğunu belirtti. Allah’tan tüm Türk milletine hayırlı dostlar nasip etmesini dileyen Palancıoğlu, gençlere arkadaş seçimi konusunda çok dikkat etmeleri gerektiğini ve kötü insanlardan kesinlikle uzak durmaları gerektiğini belirtti.

Paranın, pulun, mevkinin, mesleğin hiçbir öneminin olmadığını savunan Palancıoğlu, dostun hiçbir şeyi önemli değildir. Dostun, ancak doğruya yönelttiği zaman dost olabileceğine değindi.

Şair – Yazar Serdar Tuncer ise; Allah’ın herkesin dostu olduğunu söyledi ve Allah’ın herkesi sevmesini temenni etti. Allah herkesin dostudur fakat herkes Allah’ın dostu değildir diyen Tuncer, Yaratan, rızık veren, evlat veren, mal vere, mülk veren, sağlık veren, Her şeyi veren kişinin en iyi dost olabileceğini, dostluğunda zaten vermek olduğunu, Almazken de vermek olduğunu aktardı.

 

İlginizi Çekebilir

Bildirt Web Push Notification ile Türkiye’de Sektörde İlk Oldu!

Web site ve uygulama sahiplerini yakından ilgilendiren bir konu olan Push notification sistemiyle ilgili, Bildirt'ten harika bir adım geldi. Bildirt kurucusu Murat Say hem konuyla ilgili, hem de Bildirt'le ilgili açıklamalar yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir