Kayseri Haber / Eğitim / Tabip Odası Resim Yarışı Sonuçları Açıklandı!

Tabip Odası Resim Yarışı Sonuçları Açıklandı!

Kayseri Tabip Odası aracılığıyla 14 Mart Tıp Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenmiş olan etkinlikler kapsamında resim yarışmasında kazanan kişiler açıklandı.

İnsan ve Sağlık konulu resim yarışmasına katılım gerçekleştiren eserler içerisinde dereceye girmiş olanlar adına Galeri Mosa’da bir ödül töreni yapıldı. Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Per, Erciyes Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ve Galeri Mosa ile ortak düzenlemiş oldukları yarışmaya ne denli büyük bir ilgi gösterildiğinin altını çizdi. Seçici kurulun birbirinden güzel eserler içerisinde seçim yapmakta büyük zorluk çektiğini söyledi. Kazanan katılımcıları birer birer tebrik etti.

Ödül töreni kapsamında Erciyes Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Karamehmet Yıldız, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nurdan Gökçe ve Tabip Odası Yönetim Kurulu üyesi Dr. Erhan Biçer ve Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Adnan Öztürk dereceye giren bireylere ödüllerini takdim etti.

Yarışma kapsamında Su ve Hayat konulu çizdiği eserle birlikte Yasemin Çınar 1. olarak kendini gösterdi ve 2.000 TL 1.lik ödülünün sahibi oldu. Sağlıklı bir yaşam adı altında yapılan 2.eser altında Burak Erim imzası tanıyor ve 1.500 TL 2.’lik ödülüne layık görüldü.

Yarışmada arınma konulu resmiyle birlikte Derya Abana ise 3.lüğü elde etti ve 1.000 TL ödülün sahibi oldu. Murat Duygu, Volkan Lafçı ve Dilan Ay’ın eserleri de mansiyon  ödülüne layık görüldü ve 500 TL verildi.

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir