Kayseri Haber / Kayseri / Kayseri’den Suriye’ye 10 Tır Yardım Malzemesi Gönderildi

Kayseri’den Suriye’ye 10 Tır Yardım Malzemesi Gönderildi

Suriye’ye göndermek üzere 10 tır yardım malzemesi toplandı. Kayseri İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Kayseri Şubesi tarafından düzenlenen yardım kampanyasının uğurlama törenine Vali Yardımcısı Ali Uslanmaz, İl Müftüsü Şahin Güven ve vatandaşlar katıldı.

Törenin açılış konuşmasında şimdiye kadar Kayseri’den Suriye’ye 284 tır yardım malzemesi gönderildiğini açıklayan İl Müftüsü Şahin Güven, ”“Şuanda yola çıkardığımız 10 tırlık yardımımızla birlikte 22 aylık süreç içerisinde 284 tır yardımı Kayseri’mizden özellikle sınır ötesi bölgedeki ihtiyaç sahibi Suriyeli kardeşlerimize ulaştırmak için gayret gösteriyoruz. Bu amaçla yapmış olduğumuz çalışmaları Allah bereketli kılsın. Bu yardımları yapan ve Türkiye Diyanet Vakfı Kayseri Şubemizi aracı kılan bütün hayırseverlerimize ve özelliklede iş adamlarımıza ve sanayicilerimize mazlumların adına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. İl Müftüsü Şahin Güven’in ettiği dua’nın ardından uğurlanan tırlar Suriye’ye gitmek için yola çıktı.

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir