Kayseri Haber / Gündem / Suriyeli Çocuklar da 23 Nisan Coşkusunu Tattı!

Suriyeli Çocuklar da 23 Nisan Coşkusunu Tattı!

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları ilk olarak Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla birlikte başladı. Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı aracılığıyla Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasının hemen sonrasında saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşı büyük bir coşkuyla okundu.

Havanın olumsuz şartları dolayısıyla Sami Yangın Anadolu Lisesi Spor Salonu’ndaki törene Vali Süleyman Kamçı, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar katılım gerçekleştirirken aynız amanda çok sayıda öğrenci ve öğrenci velisi yer alıyordu.

Törende konuşmada bulunan Elmalı, 23 Nisan’ın Ulusal Egemenliğin bir sembolü olan TBMM’nin 97. yılı dönümü olarak kutlandığını aktardı. 23 Nisan’ın topraklarının yağmalandığı çok büyük bir milletin düşmanlarını yurttan atmak adına ant içtiği, çok büyük yeminler ettiği ve canı pahasına egemenliğini aldığı gün olarak ön plana çıktığını aktaran Elmalı, 23 Nisan’da yok edilmeye çalışan büyük bir milletin tek yürek halinde savaştığı, kendini beğenmiş, hiçbir yüreği olmayan düşmanları karşısına alarak, Mustafa Kemal’in çevresinde çelik bir halka olunduğunu aktardı.

23 Nisan’ın, milli egemenliğin çocuklara armağan edildiği gün olduğunu da vurgulayan Elmalı’nın konuşmasının hemen sonrasında öğrenciler tarafından hazırlanan gösteriler sergilendi. Suriyeli ana okulu öğrendcileri. Ömer, Meryana ile Türk öğrenci Göksu, 15 Temmuz ile ilgili şiir okuduktan hemen sonra Türk Bayrağına sarılı olan Kuran-ı Kerim’i Vali Kamçı’ya takdim etti.

İlginizi Çekebilir

Bildirt Web Push Notification ile Türkiye’de Sektörde İlk Oldu!

Web site ve uygulama sahiplerini yakından ilgilendiren bir konu olan Push notification sistemiyle ilgili, Bildirt'ten harika bir adım geldi. Bildirt kurucusu Murat Say hem konuyla ilgili, hem de Bildirt'le ilgili açıklamalar yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir