Kayseri Haber / Gündem / Suç Üstü Yakalanan Uyuşturucu Satıcısına 18 Yıl Hapis Cezası Verildi!

Suç Üstü Yakalanan Uyuşturucu Satıcısına 18 Yıl Hapis Cezası Verildi!

Kayseri’de uyuşturucu kullanan toplam 5 kişiye bonzai satarken suç üstü yakalanıp, bu suçtan tutuklu yargılanan 40 yaşındaki sanığa 18 yıl 9 ay hapis cezası verilirken aynı zamanda 4.500 TL’de adli para cezası verildi.

Mart ayında Kocasinan ilçe sınırlarında ki Sanayi Mahallesi’nde gelişen olayda, evinden çıktığı an itibarıyla bir kişiye uyuşturucu teslimi yaparken polis ekipleri tarafından suçüstü yakalandı. Apartmanın etrafında ve bodrum katında, söz konusu uyuşturucu maddeleri tüketen M.Ç, A.S., C.D., T.A. ve ÜS’nin gözaltına alınmasının sonucunda 5 şüpheli, uyuşturucu E.A.’dan satın aldıklarını ilettiler.

E.A.’nın üzerinde ve evinde 6 farklı yerde paketlenmiş bir vaziyette çok sayıda bonzai bulundu. E.A. tutuklanarak cezaevine gönderilirken, Kayseri 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada tutuklu sanığın avukatı hazır bulundu.

Tanık olarak görüşleri alınan E.A.’nın eşi G.A. (32) ise eşinin uyuşturucu kullandığının, evde uyuşturucu bulunmasının tek sebebinin kullanıcısı olduğunun ve satıcılık yaptığını görmediğinin altını çizen G.A., eve giren çıkan kişi sayısının fazla olmasının sebebinin ise eşinin çalışmaması olduğunu iletti.

Duruşmada 7 farklı tanık ayrı ayrı dinlenirken, evli ve 2 çocuk babası otobüs şoförü tutukluk yargılanan sanık E.A., kendisinin 17 yıldır hiçbir suç işlemediğini, evin 6 farklı yerinde uyuşturucu bulunmasının sebebinin ise çocukların bunlara erişememesi ve görmemesi için olduğu yöndünde açıklama yapıp, Adli kontrol altında tutuksuz yargılanma talebinin olduğunu beyan etti.

Mahkeme heyeti, yapılan yargılamanın sonucunda tutuklu yargılanan sanık E.A.’ya uyuşturucu madde ticareti yapma veya sağlama suçundan toplam 18 yıl 9 ay hapis cezası ve 4.500 TL adli para cezası verdi.

İlginizi Çekebilir

Bildirt Web Push Notification ile Türkiye’de Sektörde İlk Oldu!

Web site ve uygulama sahiplerini yakından ilgilendiren bir konu olan Push notification sistemiyle ilgili, Bildirt'ten harika bir adım geldi. Bildirt kurucusu Murat Say hem konuyla ilgili, hem de Bildirt'le ilgili açıklamalar yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir