Kayseri Haber / Kayseri / Spor Bakanı Önce Şut, Sonra Ok Attı!

Spor Bakanı Önce Şut, Sonra Ok Attı!

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kadir Has Stadyumu’na ziyarete gittiler. İki bakan sahaya indi ve ayaklarına top alarak kendi aralarında paslaştılar. Bakanlar Kılıç ve Özhaseki, Valilik ve Belediye ziyaretlerinin sonrasında, Kadir Has Stadyumu’na ziyarette bulundu. İncelemeler yapan Özhaseki ve Kılıç, Kayserispor atkılarını boyunlarına taktılar ve sahaya inip kendi aralarında kısa pas yaptılar.

Hemen sonrasında sporcuların mevcut bulunduğu tesisleri ziyaret eden bakanlar tesiste masa tenisi oynadılar. Bakan Kılıç, spor tesisinde ok atışlarında bulundu. Özhaseki, Spor Bakanı Kılıçla birlikte Belediye’ye ziyarette bulundu. Ziyaret çerçevesinde Vali Süleyman Kamçlı, Spor Bakanlığı bürokratları, AKP İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden ve ilçe belediye başkanları da kendini gösteriyordu.

BİLGİLENDİRMELER YAPTI

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç’a Kayseri ile alakalı bilgilendirmeler yaptı. Özellikle 1994 yılının ardından çok önemli yatırımları anlattı. Gençlik ve spor alanı üzerinde şehre yapılmış olan yatırımlardan ilk olarak Erciyes üzerinde yoğunlaşan Çelik, Erciyes’in yatırım süreci hakkında bilgilendirme yaptı ve Erciyes’in aktif olarak fiziki durumuna yönelik bilgi aktarımında bulundu.

Kayseri’de Türkiye’ye bir model şeklinde olan tesislerin yapılmakta olduğunu açıklayan Çelik, Kadir Has Stadı, Kadir Has Spor ve Kongre Merkezi, Kadir Has Olimpik Yüzme Havuzu tarzında tesislerle ilgili beyanlarda bulundu. Bu yıl yapılacak olan yatırımlara yönelik bilgi aktarımı yapan Çelik, Talas Amerikan Koleji’ni Gençlik Merkezi haline getireceklerini ve Meryem Ana Kilisesi’ni Türkiye üzerinde bulunan en modern kütüphane yapacaklarını, amatör spor kulüplerini modern bir tesise kavuşturacaklarını, ilçeler ve şehir merkezi kapsamında yeni sosyal ve spor merkezleri inşaatlarına başlanacağını belirtti.

 

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir