Kayseri Haber / Asayiş / Sözcü Gazetesine FETÖ Operasyonu Düzenlendi!

Sözcü Gazetesine FETÖ Operasyonu Düzenlendi!

Şüphelilerin, FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimi esnasında, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Marmaris’te tatil yaptığı otelin adres ve görüntüsünün Sözcü Gazetesi internet sitesinden deşifre etmekle birlikte suçlandığı belirtildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Bürosu Cumhuriyet Savcılığı tarafından yürütülmekte olan soruşturma dahilinde, Sözcü gazetesinin İmtiyaz sahibi olan Burak Akbay, internet sorumlu müdürü Meliha Olgun, Mali İşler Müdürü Yonca Kaleli ve muhabir Gökmen Ulu hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

Savcılığın talebinin üzerine, sulh ceza hakimliği tarafından “silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek” “cumhurbaşkanına fiilen saldırıyı kolaylaştırmak” ve “Türkiye Cumhuriyeti Hükümetine karşı silahlı isyanı kolaylaştırmak” suçlarından verilen arama kararı dahilinde, şüphelilerin ikamet adreslerinde İEM ekipleri tarafından arama ve gözaltı işlemi yapıldı.

Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’nden alınan karar gereğince şüphelilerin adreslerinde arama gerçekleştirilirken, Burak Akbay’ın yurtdışında bulunduğu bilgisine ulaşıldı. Melda Olgun ve Gökmen ulu’nun gözaltına alınarak emniyete götürüldüğü ise edinilen bilgiler arasında yer alıyor.

FETÖ’nün 15 Temmuz hain darbe girişiminde, darbeci askerler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ailesiyle birlikte 15 dakika kadar önce terk ettiği Marmaris’teki Grand Yazıcı Oteli basmıştı. Baskın sırasında ise 2 adet koruma polis şehit düşmüştü.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir